Mahsul Buluşmaları: “Akdeniz’de Göçer Yaşam ve Doğa ile Kurulan Bağ” ile Devam Ediyor!

Avrupa Birliği projesi kapsamında CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı tarafından finanse edilen ve Çukurova’daki endüstriyel tarım pratiklerinin çevresel, kültürel ve toplumsal mahsullerine odaklanan “Mahsul Buluşmaları” devam ediyor. 20 Haziran’da çevrim içi gerçekleşecek olan buluşmaların üçüncüsüne, Yeditepe Üniversitesi’nden Dr. A. Hilal Horzumlu konuk olacak.


Mahsul Buluşmaları:
“Akdeniz’de Göçer Yaşam ve Doğa ile Kurulan Bağ”
Söyleşi

Konuk: Hilal Horzumlu
Tarih:
20 Haziran 2023 | Saat: 19.30
Mecra: Zoom


“Sarıkeçililer” üzerine yaptığı doktora çalışması kapsamında 2009 – 2011 yılları arasında konargöçer hayatı yaşayan Dr. A. Hilal Horzumlu, “Mahsul Buluşmaları”nda gözlemlerine ve çalışmalarına dayanarak Akdeniz’de göçer yaşam pratiklerinde doğayla kurulan bağlar hakkında konuşacak. Horzumlu, Akdeniz ve çevresinde, bir kısmı günümüzde yoğun endüstriyel tarım sahalarına dönüşmüş bölgelerde göçer yaşam pratiklerinin geçmişten günümüze nasıl bağlar kurduğunu hatırlatarak, konup göçmenin bugün hangi koşullarda sürdürülebildiğini dinleyicilerle paylaşacak.

“Mahsul Projesi” ile ilgili daha fazla bilgiye mahsul.info adresinden ulaşılabilir. Güncel buluşma ve çalışmalara dair haberler Mahsul Projesi Instagram sayfasından takip edilebilir.