(Baumit)’ten Sağlıklı İç Mekânlar için Sıva ve Boya Sistemleri…

Baumit lonit Sistem

Baumit, iç cephe sıva ve boya sistemleriyle optimum nem dengesini koruyarak sağlıklı iç mekânlar sunuyor.

7 Nisan Dünya Sağlık Günü kapsamında iç mekân havasının öneminden bahseden Baumit Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erdil Dinçer, iç cephelerde Baumit Klima ve Baumit lonit sağlıklı sıva ve boya sistemleriyle optimum nem dengesini sağlayarak bakteri, küf ve virüslere son verdiklerini belirtti. Baumit Klima sağlıklı sıva ve boya sistemleri kapalı yaşam alanlarında bağıl nemi sağlıklı değerler olan yüzde 40 ila yüzde 60 arasında tutuyor.

Dinçer, Baumit Klima ve Baumit lonit sağlıklı sıva ve boya sistemlerinin daha iyi bir iç mekân iklimi sunduğunu, optimum nem dengesini sağladığını, antistatik özelliğiyle toz tutmadığını, bakteri, virüs ve küf oluşumuna engel olduğunu, alerjik astım riskini düşürdüğünü, sağlığa zararlı madde içermediğini ve doğal ham madde mamulünden oluştuğunu belirtti.

Baumit Klima Sistem

Baumit sağlıklı sıva ve boya sistemlerinin Klima Sistem ve Baumit lonit Sistem ürün grupları olarak ikiye ayrıldığını ifade eden Dinçer, “Nem düzenleyici, mineral bazlı ve toksik olmayan Baumit Klima yelpazesindeki ürünler, iç mekan havasını tamamen bağımsız olarak düzenliyor. Kireç içeriği ile havadaki nem oranının çok yüksek olmasını ve küf riskini önlüyor. Böylece yıl boyunca ne çok fazla nemli ne de çok kuru olan bir iç mekan havası sağlanıyor. Klima Sistem ürün grubu içerisinde yer alan iç mekan boyası KlimaColor da içerisindeki 450’ye yakın renk tonu ile öne çıkıyor. Baumit lonit Sistem ise Baumit lonitFinish ve lonitFino saten sıvaları ile Baumit lonitColor iç cephe boyasından oluşuyor ve yaşam alanlarına bütüncül bir sistem olarak nefes katıyor. Psikologlar tarafından seçilen ve ruha iyi gelen 66 renk tonuna sahip lonitColor, rahatlatıcı renkleriyle doğal hava iyonları üreterek iç mekan havasını aktif olarak iyileştiriyor,” diyerek sözlerini tamamladı.

Ayrıntılı bilgi için: baumit.com.tr


Baumit 
100 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Avusturya merkezli Schmid Industrie Holding’in en büyük şirketlerinden biri olan ve Avrupa’nın mantolama devi olarak anılan Baumit; 25 ülkede, 40’ın üzerinde üretim tesisi ile yıllık 6,5 milyon ton üretim kapasitesi ile hizmet vermektedir. Bugün ciro büyüklüğü 1 milyar euroyu aşmış olan Baumit, Türkiye’de 2007 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Gebze’de bulunan Türkiye üretim tesisi 2008’de faaliyete geçmiştir.