Hanefi Yeter’in “Vesile” Sergisi (Anna Laudel – İstanbul)da!

Anna Laudel İstanbul, sanatçı Hanefi Yeter’in son yıllarda ürettiği çeşitli kompozisyon, heykel, desen ve seramik çalışmalarının yer aldığı “Vesile” adlı sergisine, 16 Aralık 2022 – 19 Mart 2023 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.


“Vesile”
Sergi

Sanatçı: Hanefi Yeter
Tarih: 16 Aralık 2022 – 19 Mart 2023
Yer: Anna Laudel, Beyoğlu / İstanbul


Hanefi Yeter’in doğa ve insan ilişkileri üzerine kurguladığı “Vesile” adlı sergide eserler, hem doğanın sunduğu nimet ve güzellikleri, hem de insanlığın doğaya karşı tavırlarının sonuçlarını katılımcılara aktarıyor. Sanatçı eserlerinin insanlarda farkındalık ve duyarlılık yaratmasını hedeflerken, sanatını değişimin bir parçası olarak görüyor.

Daha önceki üretim süreçlerinde dış dünyayla daha sık iletişim kurma fırsatı bulduğunu belirten sanatçı, son üç yılda ürettiği yeni dönem eserlerinde herkesin birbirinden uzaklaştığı ve korkunun hâkim olduğu bir dönemde yaşanan değişim ve gelişimleri, kendine has bakış açısı ve ifade şekli ile sanatseverlerle buluşturuyor. Galerinin iki katına yayılan “Vesile” sergisinde sanatçının uzun süredir çalıştığı seramik eserleri de yer alıyor. Sanatçının bu sergi için Ayvalık yöresinden topladığı çömleklerle bir araya getirdiği seçki, serginin farklı ve dikkat çekici yönlerini ön plana çıkarıyor.

Antik Yunan filozofu Sokrates’in “Sorgulanmayan bir hayat, yaşanmaya değmez” sözünden ilham alan Hanefi Yeter’in farklı disiplinlerde ürettiği eserlerinin yer aldığı “Vesile”, Anna Laudel’in Gümüşsuyu’ndaki galerisinde ziyaret edilebilir.