(Kalyon Kültür) Atölye ve Söyleşilerle Ziyaretçilerini Ağırlıyor!

Orhan Cem Çetin, Çağdaş Fotoğraf Sanatına Giriş

Kalyon Kültür, Aralık ayı boyunca fotoğraf ve fotoğrafçılık tekniklerini merkezine alan aynı zamanda müzik, çevre ve sürdürülebilirlikle ilgili farklı bakış açılarını bir araya getiren atölye ve konuşmalara ev sahipliği yapıyor.

Fotoğrafçı ve video sanatçısı Volkan Kızıltunç’un “Konseptten Sekansa” başlıklı atölyesi, Mine Küçük ile Maya Galimidi’nin “Antik Tohumlar” ve Plantbox iş birliğinde gerçekleşecek “Sukulent Aranjmanı” atölyeleri Aralık ayında Kalyon Kültür’de sanatseverlerle buluşuyor. Aralık ayı etkinliklerinin kapanışını ise fotoğrafçı Orhan Cem Çetin, “Kusursuz Yalan” atölyesi ile katılımcılarla sokaktaki objeleri fotoğraflayıp hikâyeleştirerek yapmaya hazırlanıyor.

Antik Tohumlar Atölyesi, Tohum Topu

Atölyelerin yanı sıra Nişantaşı Taş Konak‘ta Orhan Cem Çetin, “Çağdaş Fotoğraf Sanatına Giriş” adlı iki oturumdan oluşan söyleşisiyle katılımcılarla buluşurken, Alper Maral, ise “Yazılı – Çizili Caz” söyleşisinde Caz müziğin dinamiklerini ziyaretçilerle keşfetmeye davet ediyor. Olkan Özyurt ve Uğur Vardan, “Kameradan Görünen İstanbul” başlıklı, bazen sokaklara bazen köşk ve yalılara bazen de saraylara uğrayacak bir sohbetle sanatseverlerle buluşuyor.

Kalyon Kültür‘de gerçekleşecek etkinliklerden haberdar olmak için web sitesi ve sosyal medya sayfaları (Instagram, Facebook) takip edilebilir.

Program hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.