Pantone’un 2023 Renkleri (CUBO)’nun “GALATARenginde!

Pantone, 2023 yılının rengini “Viva Magenta” olarak açıkladı. Enstitü; moda, sanat, tasarım, dekorasyon gibi alanları doğrudan etkileyecek bu seçimin karakterini; cüretkar, korkusuz, her şeyi kapsayan ve esprili olarak tanımladı. Pantone’un 2023 yılı rengi, CUBO Boya’nun renk kartelasındaki “GALATA” rengiyle karşılık buluyor.

Dünyada renk otoritesi olarak kabul edilen Pantone Renk Enstitüsü her sene olduğu gibi bu sene de yılın rengini açıkladı. Uluslararası renk belirleyicisi Pantone yılın rengini “Viva Magenta” olarak ilan etti. Enstitü tarafından “Kökleri kırmızı ailesinden gelen güçlü, cesur, korkusuz, coşkulu, esprili, iyimser kısaca her şeyi kapsayan bir renk” olarak tanımlanan 2023 Pantone renginin verdiği hisse yakın tonlarda olan CUBO’nun rengi “GALATA” ile ulaşılabilir. “GALATA” rengini, kullanıcılar tercih edeceği mekânlar için; ipek mat, soft mat, mat görünümlü, su bazlı ve silinebilir özellikte olan tüm ürün gruplarındaki CUBO ürünleriyle elde edilebilir.

CUBO Boya‘nın “GALATA” rengi “Boyacı Küpü Renklendirme Sistemi” sayesinde farklı renk tonlarıyla birlikte mekânlarda kullanılabilir.

Ayrıntılı bilgi için: cubo.com.tr