(AnkaraAks)’tan Yeni Bir Disiplinler Arası Oyun Stüdyosu: “Aks+ Future Studio”

AnkaraAks’ın yeni girişimi “Aks+ Future Studio”, Birleşik Krallık merkezli KODS Design Studio (Kaan Öncüoğlu Design Studio) ile iş birliği oluşturarak oyun ve etkileşim teknolojileri ile mimarlık ve şehircilik arasında diyalog kuran “Future of Cities” (Şehirlerin Geleceği) temasıyla şehirlerin geleceğine yönelik odak üreten disiplinler arası bir oyun stüdyosu.
Aks+ Future Studio, video oyunlarının teknolojilerini bir araç olarak kullanarak, şehirler ve mekânlar üzerine sorgulama ve eleştiri geliştirirken oynanabilir arayüzler oluşturarak geleceğin inşasında yeni kurgusal dünyalar ve senaryolar üretmeyi amaçlıyor. Bu proje British Council Yaratıcı İş Birlikleri Hibe Çağrısı kapsamında destekleniyor.
Aks+, Bilkent Cyberpark Cyber Culture ön kuluçka programında yer alıyor. Aks+ kapsamında ortaya çıkan UrbanJam (Urbanism + Gamejam) ise çok yakında gerçekleşecek. UrbanJam, 7 gün boyunca yüz yüze süren, yaklaşık 50 katılımcı ile, mimarlık ve oyun sektörlerini birleştirerek bu alanda uzman mentörler rehberliğinde kentin geleceğine yönelik video oyunlarını üreten, çeşitli davetli konuşmacıların forum ve sunumları ile birlikte disiplinler arası iş birliğine dayalı bir hızlandırılmış oyun geliştirme etkinliğidir.
Sürece dahil olmak veya gelişmeleri takip etmek için formu doldurabilirsiniz.