İstanbul Kent Üniversitesi’nin “Karşılaşmalar / Başlangıçlar, 1. Yıl Sergisi” Seçkisi Kuzguncuk İskelesi’nde Ziyarete Açıldı!

İstanbul Kent Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü’nün ilk akademik yılında üretilen işlerden oluşan “Karşılaşmalar / Başlangıçlar, 1. Yıl Sergisi”nden bir seçki, Türkiye Tasarım Vakfı ev sahipliğinde, 1 Kasım – 1 Aralık 2022 tarihleri arasında Kuzguncuk İskelesi’nde ziyaret edilebilir.


“Çatı’da Neler Oluyor?: Karşılaşmalar / Başlangıçlar, 1. Yıl Sergisi”

Sergi Ekibi: Bilge Bal, Cem Doğan, Damla İnci, Reyna Erşan
Tarih: 1 Kasım – 1 Aralık 2022 | Pazartesi – Cumartesi, saat: 10.00 – 18.00
Yer:
Türkiye Tasarım Vakfı, Kuzguncuk İskelesi, Üsküdar/İstanbul


Karşılaşanlar / Başlayanlar 2021-22 Ekibi, etkinliği şöyle açıklıyor:

Çatı’da Neler Oluyor?  İstanbul Kent Üniversitesi, Taksim Kampüsü, B Blok 4. kat Çatı, Ekim 2021’den beri çok sesli, eylem halinde. İç Mimarlık Bölümü, Kent’e “Merhaba!”, dedi. Yavaş yavaş dolan alet çantalarımız, yaparak kirlenen ellerimiz, üzerinde işlerin yükseldiği dağınık bir manzaraya bürünen masalarımız; buluşan aletlerimiz, seslerimiz, malzemelerimiz, zihinlerimiz, gözlerimiz ve düşlerimizle dolu bir stüdyo başladı. Sessiz çatı canlandı. Gece gündüz yaşadı. Karşılaştık ve başladık. 2021-2022 akademik yılında, İstanbul Kent Üniversitesi İç Mimarlık’ta Karşılaşanlar ve Başlayanlar ekibi olarak ilk yıl serüvenimizi, 21 Temmuz – 14 Eylül 2022 tarihleri arasında, yerinde, Çatı’da paylaşmıştık. Bir yıl boyunca ürettiğimiz işleri, süreçlerimizi ve tartışmalarımızı, mimarlık ve tasarım ortamı ile paylaşmanın ortamını yine yaparak kurmaya çalışmıştık: Karşılaşmalar + Başlangıçlar, 1. Yıl Sergisi.

Ekim 2022’de Kent İç Mimarlık, Çatı’da birinci yılını doldurdu. Yıl boyunca, seminerler, keşif gezileri, workshoplar, söyleşiler, stüdyo deneyimleri ve tartışmalar, ve sergi dolayısıyla pek çok isim Çatı’da bulundu. Sürekli bir akış, heyecan ve enerji vardı. Şimdi, Çatı, Karşılaşmalar + Başlangıçlar, 1. Yıl Sergisi’nden Bir Seçki ile yaka değiştirip bir kez daha açılıyor.

01 Kasım 2022 Salı gününden itibaren Karşılaşmalar + Başlangıçlar, 1. Yıl Sergisi’nden Bir SeçkiTürkiye Tasarım Vakfı ev sahipliğinde Kuzguncuk İskelesi’nde. Bu seçki, bizler için Kent İç Mimarlık’ın yolculuğunu olduğu gibi sunmanın ötesinde bir yeniden keşif, değerlendirme ve inşa etme süreci: Bir yılımıza epey yakın bir bakış. Sizler de bu kolektif, sürekli keşif, paylaşım ve tartışma ortamımızı Kuzguncuk İskelesi’nde, iskelenin kendisi ile keşfetmeye davetlisiniz!”

Karşılaşanlar + Başlayanlar Ekibi

  • Aslı Kıyak İngin, Bilge Bal, Cem Doğan, Ceren Balkır, Devrim Çimen, Eda Hafızoğlu, Gülşen Pelin Olcay, İhsan Bilgin, Sezen Tarakçı, Tansel Korkmaz
  • Elif Öztürk, Fuat Mert Tüfekçi, Merve Bilge Taşbaş, Reyhan Atilla, Sedanur Korkusuz, Zehra Aslan

Seminerler / Keşif Gezileri / Workshoplar / Söyleşiler / Stüdyo Deneyimleri / Tartışmalar

  • Ahmet Çorapçıoğlu, Aslıhan Demirtaş, Ayşenur Arslanoğlu, Can Aytekin, Cem İlhan, Clement Luk Laurencio, Corpo Atelier, Ece Ünübol, Elif Simge Fettahoğlu, Elif Kendir Beraha, Evrim Kavcar, Fırat Erdim, Gönenç Göçmengil, Hakan Tüzün Şengün, Han Tümertekin, Işık Güner, Mehmet Metin Polat, Mevce Çıracı, Necmi Sönmez, Nevzat Sayın, Nil Aynalı, Nursev Irmak Demirbaş, Özkan Karababa, Samet Mor, Savaş Ekinci, Seda Kurt Şengün, Şafak Uysal

Video: Lub 528, Asya Leman, Çağla Sumru Kesik

Ayrıntılı bilgi: https://www.kent.edu.tr/ic-mimarlik-bolumu-1-yil-sergisi-0111218