(Knauf) Alçıpan® Ailesinden İhtiyaca Yönelik Çözümler…

Knauf; yangın dayanımı, nem dayanımı, darbe dayanımı, ses yalıtımı, kolay montaj, yüksek kalite gibi özellikleriyle Alçıpan® ailesinde yer alan ürünleriyle kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Knauf; Alçıpan® ailesinde yer alan ürünleriyle darbeye karşı dayanıklılık, yangın ve su dayanımı, ses yalıtımı gibi özellikleri bir arada sunuyor. Kolay ve hızlı uygulanmasıyla zamandan tasarruf ettiren ürünler güven vadediyor.

Çeşitli ıslak hacim ve nemli ortamlara göre farklı seviyelerde ıslaklık ve nem dayanımı sağlayan alçıpanlar geliştiren Knauf; ön yüzü yeşil, arka yüzü gri renkli kağıt kaplı WR, MWR, MWFR ve WRFR model alçıpanlarıyla kullanıcılara çözüm sunuyor. Su iticilik özelliği kazandırılmış ve neme dayanıklı üç model, aynı zamanda asma tavan, bölme duvar, ıslak hacim ve duvar giydirme gibi alanlarda temiz ve kolay montaj imkânı da vadediyor. MWR ve MWFR modelleri küf önleyici ve küfe karşı direnç sağlama özelliğine sahipken MWFR modeli ayrıca yangına dayanım özelliğiyle de öne çıkıyor. Knauf, Aquapanel® serisinde yer alan yonga ve selüloz içermeyen her iki yüzü cam elyaf file kaplı, çimento bazlı plakaları ile de küf ve mantara dayanıklılık, yüksek mukavemet ve yüzde 100 suya dayanma imkânı sunuyor.

3 saate kadar yangın dayanımı
Yangına karşı sağladığı dayanım süresiyle dikkat çeken ve bu doğrultuda özel üretimlerini artırmaya devam eden Knauf, yapı profesyonellerine yüksek yangın dayanımlı ürünler sunuyor. Cam elyaf katkılı, düzgün yüzeyli ve hafif FR ve FRDF Alçıpan® ile yangına dayanım süresini artıran Knauf; WRFR Alçıpan® ile de hem yangına dayanım süresini artırıyor hem de su iticilik özelliği kazandırılmış bir ürün ortaya koyuyor. A1 sınıfı yanmaz malzemeden yapılmış Fireboard® ve Flameboard® ise yüksek yangın dayanımı ile öne çıkıyor. Her iki yüzeyinde de kağıt bulunmayan, cam elyaf şilte kaplı alçıpanlardan Fireboard® 3 saate kadar yangın dayanımı sağlarken, Flameboard® ise yüksek yangın dayanımı sağlıyor. Asma tavan, bölme duvarlar, şaft duvarları gibi alanlarda kullanılan alçıpanlar ayrıca üzerine fayans ve seramik uygulama imkânı da tanıyor.

Sunduğu geniş ürün yelpazesiyle farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler üreten Knauf, ses yalıtım özellikli ürünleriyle de öne çıkıyor. Diamant® ile yangın ve su dayanımı, darbeye karşı dayanıklılık ve yüksek değerde ses yalıtımı sağlarken; kurşun içermeyen Safeboard® ile de x-ray ışınlarını tutma ve yüksek değerde ses yalıtımı imkânı sunuyor. Yüksek ses yalıtımına sahip, hızlı uygulanabilen Silentboard® ile düşük frekanslarda yüksek performans gösterirken; fiber alçı teknolojisi ile üretilen, selüloz katkılı özel Alçıpan® çeşidi Vidipan® Duvar Plakası ile de neme dayanım, çivi çakılabilme, yüksek ısı ve ses yalıtımı özelliklerini gösteriyor. Knauf, tavan plakaları serisinde yer alan estetik tasarımlı Cleaneo Akustik Alçıpan®‘ın zeolit katkılı yapısı ile ortamdaki kötü kokuları temizlerken yüksek değerlerde ses yutma özelliğini de yapı profesyonellerine sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.knauf.com.tr


Knauf Türkiye 
Yapı malzemeleri sektöründe dünya devi Knauf, 86’yı aşkın ülkede 150’den fazla üretim tesisi ve satış ofisleriyle yapı profesyonellerine hizmet veriyor. Kuru yapı sistemleri, sıva ve aksesuarlar, yalıtım malzemeleri, zemin sistemleri ve şapları, sıva ve harç makine sistemleri ile 1932’den beri hizmet veren firmanın Güney Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde yer alan ve bölge yönetiminin merkezi olan Knauf Türkiye sahip olduğu yüksek cirosu ve her geçen gün büyüyen üretim kapasitesi ile bölgenin en önemli oyuncuları arasında yer alıyor.