Baştan Sona Sergilenecek Bir Performans Serisi:TANTANA

TANTANA 6

Cansu Dinç ve Barış Köksal’ın performanslarından oluşan “TANTANA” isimli çalışma, 3 Eylül’den itibaren La Mer Beach Bodrum’da sergilenecek. Galeri 8+1 ve La Mer Beach Bodrum iş birliğinde düzenlenen çalışma, her iki sanatçının “TANTANA” performansının ardından ortaya çıkan 8+1 yani toplamda dokuz eserin tamamlanış hikâyesini ele alacak.


“TANTANA”
Sergi

Küratör: Koray Arman
Sanatçılar: Barış Köksal, Cansu Dinç
Tarih: 3 Eylül 2022 – Eylül 2022
Yer: La Mer Beach Bodrum


“TANTANA”, sergi tanıtım metninde şöyle ifade ediliyor:

“Yaşamın kendisini tuval üzerine yansıtırken renkleri ve çizgileri hükmünde tutmayı seven Barış Köksal ile bilinçaltında saklı tuttuğu slogan ve imgeleri eserleri ile yüzeye çıkaran Cansu Dinç’in birlikte gerçekleştirdiği bir performans serisinin adı TANTANA.

Eserleriyle üç boyutlu evrenlere davet aldığımız iç mimarlık kökenli Barış Köksal, rengini fazlasıyla belli eden bir sanatçı. Köksal, duyusal ve duygusal bir ön bilgi niteliğinde, renklerin ve hislerin mekânın bir parçası haline dönüş hikâyelerini yazıyor.

Mimarlık pratiğinden gelen Cansu Dinç ise mekânı algılayış biçimlerimiz üzerine oyunlar kurgulamayı seven bir sanatçı. Dinç, eserlerinin mekân ve insan üzerindeki muhtemel etkilerine dair kurgular inşa edip, bu etkileşimlerden besleniyor.

Ayrı üslup ve pratiğe sahip iki özgün sanatçının elinden ortak bir eserin varoluş macerası zaten başlı başına bir TANTANA! Eserlerin sergiye evrilme sürecinin de izleneceği ve sanatseverlere özel bir tecrübe vadeden bu performans serisi 2022 Ağustos’u boyunca Bodrum’a taşınıyor.”

Barış Köksal ve Cansu Dinç sekiz farklı eserin hikâyesini baştan sona, Galeri 8+1 ve La Mer Beach Bodrum’un iş birliğiyle izleyicileri ile buluşturuyor. 6 Ağustos 2022’de başlayan ilk TANTANA performansının ardından seri, iki – üç günlük aralıklarla ay boyunca devam edecek.

Performans serisi, sosyal medya üzerinden yapılacak canlı yayın ve paylaşımlarla da izlenebilecek. Küratörlüğünü de Koray Arman üstleneceği sergide, 8+1 yani toplamda dokuz eser yer alacak. Sergi, Başak Çankırı’nın ev sahipliğinde eylül ayı boyunca izleyicilerle buluşacak.

Eylül ayı boyunca sürecek “TANTANA” isimli performans ile sergi hakkında gelişmeleri takip etmek için Galeri 8+1 web sitesi ve Instagram sayfası incelenebilir.