(ÖZKA Lastik)-(Kocaeli Üniversitesi) İş Birliğinde Düzenlenen “Bir Dünya Sanat” Enstalasyon Yarışması Başvuruları BAŞLADI!

Kocaeli Üniversitesi tarafından organize edilen, ÖZKA Lastik’in “Bir Dünya Sanat” mottosu kapsamında düzenlediği enstalasyon yarışması başvuruları, 29 Nisan Cuma gününe kadar devam ediyor. Sektöre yenilikçi bakış açısının getirilmesi amacıyla düzenlenen yarışma, KOÜ’lü genç tasarımcıları, enstalasyon sanatı alanında yaratıcı fikirlerini ve yeteneklerini sunmaya davet ediyor.


“Bir Dünya Sanat” Enstalasyon Yarışması

Yarışma Başvuru Tarihi: 14 Mart 2022 Pazartesi – 29 Nisan 2022 Cuma
Başvuru Yeri: birdunyasanat@ozkalastik.com
Katılım: Sınırlı, Ücretsiz


“Bir Dünya Sanat” Enstalasyon Yarışması’na Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören Heykelcilik, Fotoğrafçılık, Seramik, İç Mimarlık, Grafik Tasarımı, Resim Öğretmenliği, Radyo, Sinema ve Televizyon, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Reklamcılık, Görsel İletişim Tasarım bölümü öğrencileri 15-16-22 Mart tarihlerinde üniversitede yer alacak olan stantta form doldurarak katılım sağlayabilecek. Yarışmaya başvurular 14 Mart’ta başlarken adaylar birdunyasanat@ozkalastik.com adresine başvuru formu talebinde bulunarak da 29 Nisan’a kadar kayıt yapabilecek. Yaratıcı eserin fikir ve görsel uyarlama sunumu olarak dijital kopyasının 15 Mayıs tarihine kadar birdunyasanat@ozkalastik.com adresine iletilmesi ile öğrenciler yarışmaya katılacak.

Jüri değerlendirmesiyle ilk üçe girenlerin ödül kazanacağı “Bir Dünya Sanat” yarışmasında, birinci kişiye 2 gece 3 gün Fransa tatili ya da Iphone 13 Pro, ikinci kişiye GoPro Hero 9 Black 5K Aksiyon Kamerası veya Apple Watch 7 Gps ya da 8 bin TL değerinde Amazon çeki hediye edilecek.

Yarışmayla ilgili detayları aktaran ÖZKA Lastik Pazarlama Direktörü Hamide Eravcı Pulat, “ÖZKA Lastik olarak hem gençlerin dinamik, özgün, yaratıcı bakış açısına güveniyor, hem de hayatın her alanında sanatın gücüne inanıyoruz. Yakın geçmişte markamızın iletişim çalışmalarından temamıza kadar birçok kez sanattan esinlendik. İletişim temalarımızda Van Gogh, Andy Warhol gibi sanatçıların yaklaşımlarını yeniden yorumladık. Doğaya ve tarım alanlarına değindiğimiz iletişimlerde Van Gogh eserleri kullandık ve kendi sektörümüzde bir ilk olarak onun profesyonelliğine ve tutkusuna atıfta bulunduk. Andy Warhol’un pop art yaklaşımını benimsedik ve farklı nesneleri ve olimpiyat sporlarını pop art yaklaşımı ile kullanarak bu spor dallarını ve nesnelerin performans özelliklerini lastiklerimizin performans mesajları ile eşleştirdik. Dolayısıyla zirai ve iş makinesi lastiklerine yönelik bir sektörde sanatın aykırı gücünü kullandık. Bu kez enstalasyon yarışması ile gençlerin de bakış açılarını görmek, desteklemek istiyoruz. Bu yarışma bizim önümüzdeki süreçteki iletişim faaliyetlerimize yön vermesi açısından da önemli olacak.” dedi.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi almak için ÖZKA Lastik web sayfası ziyaret edilebilir.


ÖZKA Lastik
ÖZKA Lastik, 1500’e yakın istihdamı ile çalışanlarını sürdürülebilir büyümenin temeli olarak görüyor ve hem yurt içinde hem yurt dışında fuar, seminer ve eğitim gibi faaliyetlere katılımlarını planlayıp hayata geçiriyor. Genç ve dinamik kadrosunu tecrübeli yöneticilerle buluşturan ÖZKA Lastik, dünyada 80’den fazla ülkede hızlı büyümesine planlı olarak devam ediyor.