(GF Hakan Plastik)’ten Suyun Sürdürülebilirliği için Doğru Sistemler…

Suyun çıkarılması, taşınması, depolanması, dağıtılması ve yeniden yapılandırılması alanında çalışmalar yürüten GF Hakan Plastik, geliştirdiği sistemlerle suya sağlıklı ulaşım ve kullanım imkânı yaratıyor.

Zorlu koşullara karşı uzun ömürlü olması, daha az plastik malzeme kullanımıyla karbon ayak izini azaltması ve %100 geri dönüştürülebilmesi gibi özellikleri ile geleceğin tesisat malzemesi olarak tanımlanan PP-RCT’den üretilen “GF Aquasystem PP-RCT Temiz Su Boru Sistemi”, bina içi tesisatlarda içme suyu sistemlerinin yanı sıra merkezi ısıtma sistemleri, sıcak-soğuk su sistemleri, klima sistemleri ve güneş kolektörleri gibi farklı kullanım alanlarında uygulanabiliyor. Suyun hijyenik bir şekilde kullanımının yanı sıra doğru kurulmuş sistemlerle 25 yıla varan kullanım ömrü ve bakım kolaylığı avantajları da sunuyor.

Sıhhı tesisat otomasyonu ve güvenli temiz su tedariği için geliştirilen “Hycleen Otomasyon Sistemi”, bileşenleri ile otomatik olarak elde ettiği verilerle hassas hidrolik ayar kontrolünü gerçekleştirerek termal dezenfeksiyon yapılmasını ve düzenli su değişimini yapıyor. Böylece tesisattaki su kalitesi kontrol altında tutularak bakteri oluşumu ve hastalıkların önüne geçilmesi sağlanıyor. GF Hakan Plastik PE100 Boru Sistemi, basınçlı içme suyu şebekesi, atık su deşarj ve atık su pompalama hatları, vb. farklı alanlarda kullanılabiliyor.

“PE100 sistem çözümleri”, korozyona uğramayan, esnek, yüksek mukavemetli, kimyasallara dayanıklı özellikleri ile deprem kuşağında yer alan Türkiye için güvenilir çözümler sunuyor. Toprak altında kullanımında PE100, yüksek esneklik kabiliyeti ile yeraltı hareketlerinden etkilenmiyor, kırılma veya bozulma riski taşımıyor; yüksek darbe dayanımı ve çatlak yayılma direnci gösteriyor. Suyun sağlıklı ve güvenli şekilde taşınması konusunda avantaj sağlıyor.

GF Hakan Plastik ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir.


GF Hakan Plastik
Georg Fischer, 1802 yılında kurulmuş İsviçre merkezli bir firmadır. 3 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir: GF Piping Systems (Boru sistemleri), GF Casting Solutions (Hafif Döküm Çözümleri) ve GF Machining Solutions (Talaşlı İmalat Çözümleri). 33 ülkede 57 üretim tesisine ve yaklaşık 15.000 çalışana sahiptir. GF Piping Systems, plastik ve metalden yapılmış boru sistemleri konusunda dünyadaki lider kuruluşlardan biridir.

GFPS, su ve gazın sanayi, kamu hizmetleri ve yapı teknolojisi içinde güvenli bir şekilde taşınması için sistem çözümleri ve yüksek kaliteli bileşenler üretmektedir. 3 ana gruba sahip GFPS, üst yapı, alt yapı ve endüstriyel alana yönelik ürünler sunmaktadır.  1965 yılında kurulan Hakan Plastik, yenilikçi yapısı ile plastik boru sistemleri alanında lider markalardan biridir.

Türkiye’de sessiz boruyu ilk üreten firmadır.  2013 yılında gerçekleşen satın alma ile GF Hakan Plastik markası ile plastik boru sektöründe hem iç pazarda hem de ihracat alanında çalışmalarına devam etmektedir. Firma, sürdürdüğü başarılı çalışmalarla ISO 500 listesindeki yerini yukarılara taşımaktadır.