“Anadolu’nun 4 Mevsimi Fotoğraf Yarışması” Başvuruları için SON GÜNLER!

Meta Türkiye, İBB Kültür A.Ş. ve FOTON Derneği iş birliği ile düzenlenen “Anadolu’nun 4 Mevsimi Fotoğraf Yarışması” için başvurular, 17 Mart Perşembe gününe kadar devam ediyor. Yarışma ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış mevsimleri için “iklim değişikliği” konusunu en iyi anlatan fotoğrafları konu alıyor.


“Anadolu’nun 4 Mevsimi Fotoğraf Yarışması”

Yarışma Başlama Tarihi: 1 Mart 2022 Salı
Son Katılım Tarihi:
17 Mart 2022 Perşembe | Saat: 23.59
Seçici Kurul Üyeleri: Murat Abbas, Mesude Bülbül, Sami Uçan,
Cem Kıvırcık, Tanın Helvacı
Kurul Toplanma Tarihi:
22 Mart 2022 Salı
Sonuçların İlanı ve Ödül Töreni:
1 Nisan 2022 Cuma
Sergi Tarihi:
2 Nisan 2022 Cumartesi – 22 Nisan 2022 Cuma


Türkiye’nin 81 ilinden başvurulara açık olan “Anadolu’nun 4 Mevsimi Fotoğraf Yarışması”, amatör veya profesyonel ayrımı olmadan düzenleniyor. Yarışmacılar Sayısal (Dijital) veya Analog kategoride Renkli veya Siyah Beyaz fotoğraf olmak üzere her fotoğraf ile başvuruda bulunabilecek. Her bir kategori için en fazla 3 fotoğraf şartı aranan yarışmada, kategori başına 1 kazanan ve 2 finalist olmak üzere toplam da 12 fotoğraf belirlenecek.

Fotoğraflar seçici kurul üyeleri; İBB Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Abbas, Fotoğraf Sanatçısı Mesude Bülbül, Fotoğraf Sanatçısı Sami Uçan, Akademisyen Cem Kıvırcık ve Fotoğraf Sanatçısı Tanın Helvacı tarafından değerlendirilecek. Yarışmada birincilik ödülü olarak; Facebook App TR Kapak Fotoğrafı, Müze Gazhane’de gerçekleşecek VR sergisinde sergileme ve bir senelik National Geographic üyeliği verilecek.

Ödül ve sergileme alan fotoğraflar, Meta Türkiye’nin resmi sayfası Facebook App TR, İBB Kültür A.Ş., Müze Gazhane ve FOTON Derneği sosyal medya hesaplarından yayınlanacak. Yarışma sonunda dereceye giren fotoğraflar, Müze Gazhane İklim Müzesi‘nde gerçekleşecek VR sergisinde ziyaretçilere sunulacak.

“Anadolu’nun 4 Mevsimi Fotoğraf Yarışması” başvurusu için FOTON Derneği web sayfası ziyaret edilebilir. Süreç ve katılım hakkında daha detaylı bilgi almak için şartname incelenebilir.