(Bostik)’ten Yeni Akıllı Yapıştırıcı: “Çekomastik 740”

Bostik Çekomastik 740

Bostik ürün grubuna yeni eklenen poliüretan esaslı yapıştırıcı “Çekomastik 740”, tüm yüzeyler için güvenli bir kullanım sunuyor. Hızlı ve hava nemi ile kürlenen tek komponentli akıllı ürün; demir sac, alüminyum, paslanmaz çelik, kurşun, bakır, seramik, cam, ahşap ve birçok plastik malzeme üzerinde güçlü bir yapışma sağlıyor.

Kalıcı elastikiyete sahip, tiksotropik özellikte olan “Çekomastik 740”; yüzey yapışkanlığı, kir, akma ve çekme yapmaz. Ayrıca tabanca ile kolayca uygulanılabilir ve düzeltilebilir. 280 ml’lik kartuş ambalajlarda satışa sunulan ürün; beyaz, siyah, gri ve oksit kırmızı renk seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor.

Ürün otomotiv sektöründe araba, karavan vb. gibi araçların imalatında, havalandırma kanalları ve klima imalat ve montajında, çatılarda yer alan yağmur suyu toplama borularının birleşim yerleri ile yağmur oluklarında sızdırmazlık sağlayıcı olarak kullanılıyor. Bununla birlikte metal saç birleşim işlerinde titreşimi azaltmak, izolasyonu sağlamak ve su, gaz, hava ile toz geçirgen aralıkların izole edilmesinde de etkin bir rol oynuyor.

Daha fazla bilgi için Bostik web sayfası incelenebilir.


Bostik
Arkema şirketi olan Bostik, endüstriyel üretim, inşaat ve tüketici pazarlarında önde gelen küresel yapıştırıcı uzmanlarından biridir. İnsanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere, daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümler geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 2,1 milyar Euro’luk cirosu ve 6 bin çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır.

Bostik, Türkiye’de, yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında güçlü bir marka olmakla beraber çok geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, İnegöl ve Çorlu’da birer üretim tesisi vardır. 

Arkema
Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyü, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır.

2019 yılında 8,7 milyar Euro’luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede 144 üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezleri, biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır.
www.arkema.com