(TK Elevator)’ın “S200 Merdiven Asansörü” 2022 Yılı Alman Tasarım Ödülü’nü Kazandı!

S200

İnovatif ürünleri ve mobilite çözümleriyle hayatı kolaylaştırmaya odaklanan asansör ve yürüyen merdiven firması TK Elevator, hayata geçirdiği “S200 Merdiven Asansörü”, tasarımıyla 60 ülkeden 4 bin 200 üzeri adayın katılım sağladığı 2022 Alman Tasarım Ödülü’nde “Sağlık, Bakım ve Tıbbi Rehabilitasyon” kategorisinde “Mansiyon” ödülüne layık görüldü.

Dünya çapında bilinirliği en yüksek tasarım ödülleri arasında bulunan bir ödül programında “Mansiyon” ödülüne layık görülmenin çok gurur verici olduğunu söyleyen TK Elevator CEO’su Artuğ Özeren, “Henüz 2020 yılında lansmanını gerçekleştirdiğimiz S200 Merdiven Asansörü’müz bu süre zarfında üçüncü defa ödüle layık görülüyor. Akıllı konseptimizin olduğu kadar yenilikçi tasarımımızın da beğenilmesi ve Alman Tasarım Ödülü’nün seçkin jürisi tarafından ödüle layık görülmesi bizim için apayrı bir gurur kaynağı. (…)” dedi.

Konsepti TK Home Solutions tarafından geliştirilen ve tasarımı dünyaca ünlü Pearson Llyod stüdyosu tarafından yapılan “S200 Merdiven Asansörü”, son teknolojisi ve konfor odaklı özellikleriyle kullanıcılarına evlerinde bağımsızlık hissi yaşatıyor. Merdiven asansör aynı zamanda kişileştirilebilir yapısıyla kişiye özel fonksiyonellik, güvenlik ve konfor ihtiyaçlarını da karşılıyor.

Ürün “Gelişmiş Dönüş Dengeleme” (ASL) özelliği ile kullanıcılara ergonomik bir deneyim sunmayı hedefliyor. S200’ün kol kısmına yerleştirilmiş çağrı cihazı ise kullanıcılara gerekli durumlarda üç farklı kişiyi aramasına imkân tanıyarak maksimum güvenlik sağlıyor.

Hareket halindeyken koltuk ile ayak desteği arasındaki hizalamayı koruyan ürün, sırttaki bükülmelerin önüne geçerek kullanıcıya güvenli ve rahat bir deneyim sunuyor. Koltuk ve ayak desteğinin otomatik olarak katlanması ise bir diğer dikkat çekici tasarım özelliği olarak ön plana çıkıyor. S200, tek bir düğmeye basılarak katlanabilmesi ve merdivende neredeyse hiç yer kaplamamasıyla evlerde büyük bir kolaylık yaratıyor. Her çeşit merdivende kullanılabilen ürün, şık tasarımıyla evlerde dekoratif olarak kullanılıyor.

Daha önce “Ürün Tasarımı” kategorisinde Red Dot Ödülü ve “Ev” kategorisinde Pleine Vie Ödülü’ne de layık görülen “S200 Merdiven Asansörü” için ayrıntılı bilgiye www.tkelevator.com İnternet adresinden ulaşılabilir.


TK Elevator
100’ü aşkın ülkede 50 binden fazla çalışanıyla müşterilerine hizmet sunan TK Elevator, 2020-2021 mali yılında satış hacmini 8 Milyar Euro’ya ulaştırmıştır. Tüm dünyada binden fazla lokasyonda geniş bir ağ sunarak müşterilere yakın olmayı garanti eden şirket, thyssenkrupp AG’den ayrıldığı 2020 yılından bu yana bağımsız bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bugün dünyanın lider asansör firmaları arasında bulunan TK Elevator’ın en önemli faaliyet alanı, 24 bini aşkın servis teknisyeninin çalıştığı servis hizmetleridir.

Şirketin ürün portföyünde konut ve ticari binalara yönelik hayata geçirdiği standart asansörler, yüksek gökdelenler için geliştirdiği son teknoloji ve özelleştirilmiş asansör çözümleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra yürüyen merdivenler, yürüyen yollar, havalimanı yolcu biniş köprüleri, merdiven asansörleri, ev asansör ve platformları da ürün gamı arasında yer almaktadır.