(Mimarlar Derneği 1927)’de: “Sıra Dışı Konut Yapıları/ Yerleşimleri: Yeşiltepe (ve Yıldıztepe) Blokları” Sunumu

Mimarlar Derneği 1927, 14 Aralık Salı saat 19:30’da T. Elvan Altan moderatörlüğünde, Nazan Çapoğlu Bakırcı’nın sunumuyla, Aydan Aytemiz, Ömür Bakırer, Nur Çağlar, Baki Çivit, Güneren Ersoy ve Bülent Kıvanç’ın değerlendirmeleriyle katkıda bulunacakları “Sıra Dışı Konut Yapıları/ Yerleşimleri: Yeşiltepe (ve Yıldıztepe) Blokları” çevrim içi etkinliğini düzenliyor.


Sıra Dışı Konut Yapıları/ Yerleşimleri: Yeşiltepe (ve Yıldıztepe) Blokları”  Sunumu
Moderatör:
T. Elvan Altan
Konuşmacılar:
Nazan Çapoğlu Bakırcı, Aydan Aytemiz, Ömür Bakırer, Nur Çağlar, Baki Çivit, Güneren Ersoy, Bülent Kıvanç
Tarih:
14 Aralık 2021 Salı
Saat:
19:30
Yer:
Çevrim içi, Zoom
Zoom Meeting ID: 216 894 8632


“Sıra Dışı Konut Yapıları / Yerleşimleri” temasıyla gerçekleştirilen etkinlik serisinin ikinci toplantısının konusu Yeşiltepe (ve Yıldıztepe) Blokları olarak belirlendi.

Bu etkinlik serisi, gündelik hayatta önlerinden sıklıkla geçtiğimiz ancak belki de fark etmediğimiz, gerek mimari özellikleri gerekse sundukları çevresel ve mekansal olanaklar ile benzerlerinden farklılaşarak öne çıkan ve güncel tasarımlar için yol gösterici potansiyeller barındıran konut yapılarına/yerleşimlerine dikkat çekmek ve bu yapıları/yerleşimleri ve mimarlarını kıymetlendirmek hedefiyle düzenleniyor.

Etkinlikte, kullanıcıların dikkatinin yaşamakta oldukları yapılara / yerleşimlere çekilmesi ve deneyimlerinin paylaşılması da önemsenmekte; mimari açıdan yapılacak değerlendirmelerin yanı sıra kullanım açısından değerlendirmelerin de paylaşılacağı bir platform oluşturulmakta.

Etkinlik ayrıca Mimarlar Derneği 1927 Youtube hesabında eş zamanlı olarak yayınlanacak. Youtube bağlantısına buradan ulaşılabilir.

Aralık ayında gerçekleşecek diğer etkinlikler ve ayrıntılı bilgi için: https://www.md1927.org.tr/

Etkinliğin ilk sunumu ile ilgili haber için, bkz: https://bi-ozet.com/2021/10/19/sira-disi-konut-yapilari-yerlesimleri-serisinin-ilk-sunumu-yildiz-apartmani/