(ODE) Select Mimar Buluşmaları’nın Yeni Oturumu: “Burada ne var, ne yok?”

Ode Select Mimar Buluşmaları

ODE Select Mimar Buluşmaları’nın yeni oturumunda Deniz Aslan ve Murat Şanal, Heval Zeliha Yüksel moderatörlüğünde bir araya geliyor. 26 Ekim, Salı günü çevrimiçi gerçekleşecek oturumda Yer’e ait tasarımkonusunu ele alınacak.


ODE Select / Mimar Buluşmaları
Burada ne var, ne yok?

Konuklar: Deniz Aslan & Murat Şanal
Moderatör: Heval Zeliha Yüksel
Tarih: 26 Ekim, Salı
Saat: 20:00
Mecra: Çevrimiçi, Zoom
Katılım: Herkese Açık, Ücretsiz


ArchNetwork tarafından düzenlenen ODE Select / Mimar Buluşmaları, mimarlık dünyasında farklı disiplinlerin mesleki olarak gelişimlerine katkı sağlamak ve güncel mimarlık konularının konuşulduğu çevrimiçi paneller ile mimarları ve diğer disiplinleri bir araya getirmeyi hedefliyor.

Etkinlik, açıklama metninde şöyle anlatılıyor:

“Mimari üretim ile coğrafya ilişkisinin iyi kurulduğu durumlarda, hiç kuşkusuz ortaya çıkan sonuç da iyi oluyor.  Coğrafyanın, mimari üretimdeki fiziki etkileşiminin yanı sıra sosyal, kültürel ve ekonomik bağları olduğu da artık yadsınamaz. Son yıllarda ülkemizde ve dünyada yaşananlar, ‘Yer’ ile kurulan ilişkinin önemini bizlere her fırsatta hatırlatırken tasarım profesyonelinin mücadele ettiği konulara dünyadaki kaynakların azalması ile kaynak bilinci de ekleniyor. Var olan kaynağın kullanımı, tasarım profesyonelinin ‘Yok’ ile ‘Var’ aralığındaki serüveninde tetikleyici rol oynarken ve mimarın tüm parametreleri göz önünde tutarak süreci de iyi kurgulaması gerekiyor.”

Etkinlik kapsamında, Heval Zeliha Yüksel, konukları Deniz Aslan ve Murat Şanal ile “Yer’e ait tasarım” konusunu ele alacaklar. DS Design kurucularından Deniz Aslan ve Şanal Arc kurucularından Murat Şanal ile güncele dair sorulardan “Var” ve “Yok” arasındaki serüveni kendi meslek pratikleri çerçevesinde tartışacaklar.

Etkinliğe aşağıdaki Zoom katılım bilgileri ile katılabilirsiniz.

Zoom Webinar Linki
Zoom Webinar ID: 830 1556 5333

Etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi için bağlantıya tıklayarak ArchNetwork’ün etkinlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.