(The Circle)’ın DİLEK YÜRÜK Eğitmenliğinde Düzenlediği KENT & EKOLOJİ Seminerinin Tarihleri Güncellendi!

Circle Seminars, peyzaj mimarı ve permakültür tarımcısı Dilek Yürük’ün eğitmenliğinde Kent & Ekoloji isimli bir seminer ile devam ediyor. 15-20 Eylül tarihleri arasında 3 oturumda gerçekleşmesi planlanan seminerin tarihleri tarihleri 01-04-06 Ekim olarak güncellenmiştir. Seminer çevrimiçi olarak Zoom üzerinden gerçekleşecek. 


Circle Seminars: Kent & Ekoloji
Eğitmen:
Dilek Yürük
Tarih: 01-04-06 Ekim 2021
Saat: 19:00–20:30
Süre: 3 Oturum
Mecra: Çevrimiçi, Zoom
Katılım: Biletli
Biletler: Biletino


Uzun yıllardır kent ve ekoloji üzerine hem teorik hem de pratik çalışmalar yürüten Dilek Yürük bu seminerde kent ekolojisini sürdürülebilirlik, gündelik hayat pratikleri, tasarım, hafıza, sanatsal pratikler ve aktivizm üzerinden inceleyecek. Kent ve ekoloji, kültür ve doğa, kent politikaları ve katılımcılık üzerine düşünmek ve aksiyon almak isteyen herkese açık olan bu seminer sonucunda kent sorunlarına dair olası teorik ve pratik çözümlere ulaşılması da hedefleniyor.

Seminer 01-04-06 Ekim tarihleri arasında 3 oturumda gerçekleşecek:

  1. Ders #01 (01.10.2021):
    Kent Ekolojisinde İlişkiler ve Arayüzler
  2. Ders #02 (04.10.2021):
    Kentin Peyzaj Katmanları
  3. Ders #03 (06.10.2021):
    Kent Ekolojisini Aktivizm ve Sanatla Deneyimlemek

Seminer ve katılım hakkında daha ayrıntılı bilgi için The Circle‘ın web sitesinde yer alan seminer sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Dilek Yürük’ün hazırladığı Öneriler Listesi‘ne de seminer sayfasından ulaşılabilir.


Dilek Yürük

Dilek Yürük
Dilek Yürük

1998’de İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm’ünden mezun oldu. Kamu ve özel kurumlarda farklı projelerde tasarımcı ve uygulamacı kimlikleriyle çalıştı. 2016 yılından bu yana kendi ismini taşıyan firmasında peyzaj/permakültür ve kentsel tarım alanları konusunda çalışmalarına devam etmekte. Eş zamanlı olarak okullarda “Okul Bostanları” isimli dersler vermekte. Çalışma alanlarını kent, permakültür, çocuklarla gıda üretimi, yerel gıda üreticilerinin desteklenmesi, kentsel tarım, üretken peyzaj konuları oluşturuyor. Bilgi Üniversitesi’nde üç dönem yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Kent ve Peyzaj İlişkisi içeriklerinde dersler veren Dilek Slow Food Fikir Sahibi Damaklar gönüllüsü ve Ek Biç Ye İç sosyal girişiminin bir parçası.