(Ersa Mobilya)’dan Yaşam Alanlarında Yenileyici Bir His: “Sense of Life”

İyi tasarım ve kaliteli üretim anlayışıyla yüksek estetik ve konforlu tasarımlar geliştiren Ersa Mobilya, yaşam alanlarına değer katan bir yaklaşımla mobilyanın ötesinde bir yenilik sunuyor. Sense of Life temasıyla ev ortamının hem fiziksel hem de duyusal deneyimini tazeleyici bir dönüşümle yeniliyor.

Evimizle duygular, algılar ve rutin alışkanlıklarla sürdürdüğümüz bağ, bir süredir önemli bir sınavdan geçiyor. COVID-19 salgınıyla beraber tüm dünyada yaşam ve çalışma alışkanlıkları aynı çatı altında birleşirken, yuva çatısı altında sürdürdüğümüz tüm alışkanlıklar ve duygular, “yeni normal”in filtresinden geçerek evriliyor. Evden çalışma, uzaktan eğitim, sağlıkla ilgili kaygılar ve ihtiyaçlar, alışık olduğumuz “ev hissi”nin kimyasında değişimler meydana getiriyor. İnsanın mekanla olan ilişkisinde önemli değerlerden biri olan rutin alışkanlıklar, bir ezber bozumdan geçerek yeniden yapılanıyor…

Ersa Life, konfor, estetik ve işlev odaklı tasarımlarıyla yaşam alanları için sunduğu inceliği, bugün ev ve insan arasındaki güçlü ve iyileştirici bağı güçlendirmeye adıyor… Ersa Mobilya’nın +60 yıldır arkasında durduğu nitelikli üretim ve “iyi tasarım” anlayışı, yüksek kaliteli ürünler sunmanın ötesinde, eve ve yaşama dair duygulara temas ederek yenileyici ve dinlendirici hislere odaklanıyor. Kaostan uzaklaşıp iç dünyanın sonsuz dinginliğine sığınmaya ihtiyaç duyulan 2021 yılında Ersa Mobilya, “Sense of Life” koleksiyonuyla evlerimizde göze ve ruha hitap eden mekan çözümleriyle “iyi olma” haline davet ediyor.

Evde incelikli bir yaşam için tüm detayları düşünen Ersa Mobilya, konfor ve yüksek estetik sunan tasarımlarıyla çağrısını gerçek bir deneyime dönüştürüyor. Mimari detaylardan görsel uyuma kadar mobilya ve mekan ilişkisine özel bir yorum getiren Sense of Life serisinin en öne çıkan tasarımları üstün işçilik ve iyi tasarım anlayışıyla dikkat çekiyor.

Denver Kanepe, Claudio Bellini
İtalyan tasarımcı Claudio Bellini’nin Ersa Life için tasarladığı Denver kanepe sade formunda nüans yaratan düşünülmüş detaylarıyla öne çıkan bir kanepe serisi. Sırt kenarları ve kolçak hattında bulunan minimal açılarıyla Denver, yalın formunda birbiriyle bütünlük yaratan inceliklerle göze hitap ediyor. Kanepe gövdesini havada taşıyan birbirinden bağımsız dört parça şeklinde algılanan metal ayak tasarımı ise Denver’ın hem estetiği hem de üstün üretim tekniğini bir araya getiren çarpıcı bir detayı olarak öne çıkıyor. Yere yakın tasarlanan oturum fontu kullanıcıya kendini daha rahat hissettirirken, özel katmanlardan oluşan sünger yapısı ise Denver’ın konforunu eşsiz kılıyor. 3’lü, 2’li kanepe ve tekli koltuk modeliyle Denver serisi, farklı ölçeklerdeki mekanlara en uygun ebat alternatifleriyle üretilebiliyor.

Bolt Koltuk, Claudio Bellini
İtalyan stilinden doğan Bolt serisi, Ersa Life’in estetik gücünü yalınlıktan alan tasarımlarından biri olarak dikkat çekiyor. Claudio Bellini imzası taşıyan Bolt koltuk, kübik formu ve yay şeklinde inen kolçak yapısıyla heykelsi bir duruş yansıtırken; kullanıcı deneyiminde ise eşsiz bir konfor vaad ediyor. Oturumu kullanıcıyı korunaklı bir şekilde sararken, ideal sırt ve kolçak yüksekliği sayesinde ergonomik oturuş sağlıyor. Bolt serisinin ayak yapısı, tasarımın fark yaratan detayı olarak öne çıkıyor. Açılı formdan oluşan metal ayaklar mekan içerisinde farklı perspektiflerden bakıldığında kendine özgü bir estetik yansıtıyor. Bolt serisi 3’lü, 2’li kanepe ve tekli koltuk alternatiflerinden oluşuyor.

Squadro Sehpa, Paolo Piva
Paolo Piva’nın Ersa Life için tasarladığı Squadro sehpa, imzasını taşıdığı ismin tasarım dehasını yansıtan detaylara sahip. Tekli olarak sunulan Squadro sehpa, diyagonal formlarıyla sıra dışı bir görünüm sergilerken, dörtlü kullanımında mimari konstrüksiyona dönüşüyor. Diyagonal kenarları kusursuz bir şekilde birleşerek dörtlü sehpanın merkezinde kendine özgü bir geometrik form meydana getiriyor. Darbeye dayanıklı temperli cam ve doğal ahşap kaplama tabla alternatifleriyle sunulan Squadro serisi, transmisyon boru ayaklarının hafifliği sayesinde mekan içerisinde kolaylıkla hareket ettirilebiliyor.

Tear Masa, Ersa R&D+Design Team
Ersa R&D+Design Team tarafından tasarlanan Tear masa, samimi yemek buluşmalarına ev sahipliği yaparak yaşamın leziz ve keyifli anlarına eşlik ediyor. Konik formlu merkezi ayak yapısı ve yuvarlak tablasıyla iki geometrik şeklin birleşiminden oluşan Tear, kendine özgü bir duruşa sahip. 30 mm’lik tablasıyla sağlam ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayan masax tasarımındaki özel inceliklerle göze de hitap ediyor; tabla kenarlarındaki açılı tasarım detayıyla incecik ve zarif bir görünüm sergiliyor. Tear masanın görünümündeki en belirgin kısım olan merkezi konik ayak ise özel büküm saç yüzey üzerine ahşap kaplama tekniğiyle üretiliyor. Ayak yapısının merkezi konumu sayesinde sandalye yerleşiminde kullanıcıya esneklik sunan Tear masa, 100 ila 180 cm arasında değişen 5 farklı çapta ebat alternatifine sahip.

Nox Büfe, Claudio Bellini
Ersa Life’ın yalınlığı ölçüsünde etkileyici bir duruşa sahip tasarımlarından Nox büfe, estetik ve fonksiyonel özelliklerini mimari detaylardan alıyor. Tablo çerçevesini andıran büfe kasası, dış köşelerden iç kısma doğru kavisli bir akış sergiliyor. Ekstra geniş çekmeceleriyle yüksek kapasiteli depolama alanı sunan Nox büfenin dış yüzeyi lake üretilirken, çekmece ve kapak yüzeyleri için lake ve doğal ahşap kaplama malzeme alternatifleriyle üretilebiliyor. Dekupe görsel bilgisi: Nox büfe, 240x50x70 cm, 10.150 TL + KDV Magnolia Sandalye, Studio Balutto Associati Karakteristik kol ve sırt tasarımıyla dikkat çeken Magnolia, zamansızlığı ve uyumlu formuyla çalışma mekanlarından yaşam alanlarına kadar iç mimaride uyumlu bir tamamlayıcı olarak yer alıyor. Ergonomiye uygun kıvrımları ve döşeme alternatifleriyle hem konfor hem de görsel olarak bütünlük sağlayan Magnolia, yemek odaları için ahşap ayaklı alternatifiyle sunuluyor. Ürün ailesinde bulunan standart ve yüksek sırtlı iki ayrı kabuk modeliyle yemek davetlerine uzun süreli konforuyla eşlik ediyor.

Detaylı bilgi için: www.ersamobilya.com