(Poedat)’ın 2021 Programı Açıklandı!

Sosyal bilimlerin değişik alanlarında araştırmacılara ve doktora/yüksek lisans ağırlıklı olmak üzere üniversite öğrencilerine yönelik etkinlikler düzenleyen Poedat, 2021 yaz programını açıkladı. Poedat’ın yaz programı kapsamında, Ağustos ayı boyunca gerçekleşecek dört etkinlik yer alıyor. Program kapsamında yer alan etkinliklerin detayları aşağıda bulunabilir.


Poedat 2021

Etkinlik, Tarih & Konum:

Poedat Akademisi: 3. Buluşma
01-04 Ağustos 2021 / The Greenhouse, Antalya
Sanat Çalışmaları
05-08 Ağustos 2021 / The Greenhouse, Antalya
Etik Buluşmaları: İyi ve Kötü
21-25 Ağustos 2021 / Gümüşlük Akademisi, Bodrum
Gelecek Çalışmaları
27-31 Ağustos 2021 / Gümüşlük Akademisi, Bodrum

Katılım:
Başvuru gerekiyor.


Poedat Akademisi: 3. Buluşma, Poedat 2021

Poedat Akademisi: 3. Buluşma
(01-04 Ağustos 2021 / The Greenhouse, Antalya)

Güncel çalışmaların sunulacağı ve birbirinden farklı tezlerin, makalelerin, soruların tartışmaya açılacağı Poedat Akademisi, olgunlaştırıcı bir çember olma özelliği taşıyor. Amfilerde sıkışmaya, çarçabuk yapılan okumalara ve gerçekliğin kendilerinin tekelinde olduğunu düşünen kişilere, kurumlara ve yetkelere karşı Poedat Akademisi yalınlığı, yavaşlığı, çeşitliliği önemsiyor. Poedat Akademisi üyeleri doğanın içinde, yoğunlaşmaya uygun, entelektüel tartışmaların kişisel paylaşımlarla bütünleştiği bir ortamda birlikte yaşıyorlar.

Poedat Akademisi: 3. Buluşma hakkında daha ayrıntılı bilgi ve program detayları için Poedat sayfasında yer alan etkinlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Görsel: Sanat Çalışmaları, Poedat 2021

Sanat Çalışmaları
(05-08 Ağustos 2021 / The Greenhouse, Antalya)

Sosyal bilimlerin birçok alanında etkinlikler düzenleyen Poedat, ‘Sanat Çalışmaları’ etkinliğini 5-8 Ağustos’ta The Greenhouse’da gerçekleştirecek. Yüz yüze gerçekleşecek olan etkinliğe kontenjan sınırlı olduğu için erken başvuru öneriliyor.

Güncel kent araştırmaları, geleneksel ses üretimleri, hafızanın ve unutmanın estetiği, dijitalleşme ve felsefe-edebiyat ilişkisi üstünden ilerleyecek etkinlikte çeşitli akademisyenler ve araştırmacılar konuşmalar yapacak. Başvurularda üniversite öğrencilerine öncelik tanınacaktır.

Sanat Çalışmaları etkinliği ve programı hakkında daha detaylı bilgi için Poedat sayfasında yer alan etkinlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Görsel: Etik Buluşmaları, Poedat 2021

Etik Buluşmaları: İyi ve Kötü
(21-25 Ağustos 2021 / Gümüşlük Akademisi, Bodrum)

Öğrencileri, araştırmacıları ve akademisyenleri disiplinlerarası etkinliklerde birleştiren Poedat, 21-25 Ağustos’ta Gümüşlük Akademisi’nde ‘Etik Buluşmaları: İyi ve Kötü’ etkinliğini düzenliyor. Yüz yüze gerçekleşecek olan etkinliğe kontenjan sınırlı olduğu için erken başvuru öneriliyor.

İyiyle kötü arasındaki sınırın bulanıklılığını sınayan çağdaş sorunlara odaklanacak olan etkinlik, ifade özgürlüğü, nefret suçu, transfeminizm, trans dışlayıcı feminizm, bedene dayalı ayrımcılıklar, sağlamcılık, görünüşçülük, sanal eylemler, kurgusal arzular ve pornografi konularını merkeze alacak. Başvurularda üniversite öğrencilerine öncelik tanınacaktır.

Etik Buluşmaları: İyi ve Kötü etkinliği ve programı hakkında daha detaylı bilgi için Poedat sayfasında yer alan etkinlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gelecek Çalışmaları, Poedat 2021

Gelecek Çalışmaları
(27-31 Ağustos 2021 / Gümüşlük Akademisi, Bodrum)

Disiplinlerarası topluluk Poedat’ın düzenleyeceği ‘Gelecek Çalışmaları’ etkinliği, 27-31 Ağustos’ta Gümüşlük Akademisi’nde gerçekleşecek. Yüz yüze gerçekleşecek olan etkinliğe kontenjan sınırlı olduğu için erken başvuru öneriliyor.

Tasarımın insan olmayanlara açıldığı, saha araştırmalarının ve mikro müdahalelerin öneminin arttığı, verinin dolanıklaştığı ve dalgalandığı bir yeni dünyada Gelecek Çalışmaları, içinde bulunduğumuz merkezlerin ve merkezlerin dışında kalanların bir çözümlemesini yapıyor. Başvurularda üniversite öğrencilerine öncelik tanınacaktır.

Gelecek Çalışmaları etkinliği ve programı hakkında daha detaylı bilgi için Poedat sayfasında yer alan etkinlik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Poedat hakkında daha ayrıntılı bilgi için Poedat’ın web sitesini ziyaret edebilir, en güncel gelişmelerden haberdar olmak içinse Duyuru Grubu‘na kayıt yapıtırabilir veya sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.