(Tepta Aydınlatma), “Olimpos Sergileri 2: Peyzaj” Sergisinin Aydınlatma Sponsoru…

TEPTA, Taner Ceylan’ın yakından takip ettiği sanatçıların üretimlerini sunan “Olimpos Sergileri”nin  ikinci sergisi “Peyzaj”ı aydınlatıyor.

Kurulduğu günden beri sanat alanında doğru aydınlatmanın yaygınlaşmasını önemseyen ve bu doğrultuda, çağımızın öncü sanatçılarının eserlerini, sergilerini ve sanat mekanlarını aydınlatma konusunda sağladığı desteklerle öne çıkan TEPTA, “Olimpos Sergileri II: Peyzaj” a verdiği aydınlatma desteği ile; salgın sebebiyle alıştığımız gündelik yaşamın değişmek zorunda kaldığı bu zorlu dönemde, sanatın ve sanatçıların yanında olmaya devam ediyor. 

Taner Ceylan’ın Olimpos’taki zeytin bahçesinden ilhamla hayata geçirdiği ve ilki 2019’da gerçekleşen “Olimpos Sergileri” projesinin ikincisi “Peyzaj”, Zülfaris Sinagogu’nun tarihi dokusu ve büyüleyici atmosferinde sunulacak. 31 Mayıs-11 Haziran tarihleri arasında izleyici ile buluşacak serginin tasarımını Fields Studio’dan Mevce ve Eren Çıracı gerçekleştirdi. 

TEPTA, sanatçı Taner Ceylan’ın ve tasarımcıların istekleri doğrultusunda eserlerin kararlaştırılan aydınlatma özellikleri adına gerekli teknik armatür desteğini sağladı. Gerek eserlerin gerekse serginin gerçekleşeceği bu çok özel ve tarihi mekanın ışık özellikleri ile birlikte, sergide verilmek istenen duygulanım adına hem Ceylan hem de Fields ekibi ile koordinasyonda çalışan TEPTA, bu alandaki deneyimi ile ziyaretçilerin konforlu ve etkili bir sergi deneyimi yaşamalarını sağlamayı hedefledi. 

11 sanatçının yeni ürettikleri ve ilk kez sergilenecek olan; resim, heykel, fotoğraf, desen ve yerleştirme çalışmalarından oluşan sergi, TEPTA’nın LED teknolojisine sahip, sıcak beyaz ışık yayan 3000 Kelvin, özel taşıma sistemine sahip farklı armatürleri ve TEPTA Aydınlatma tarafından temsilciliği yürütülen Linea Light Group markasının dar açılı optik özelliğine ve aksesuarlarına sahip olması sebebiyle sanat eseri aydınlatmasında kullanılan spotları ile aydınlatılıyor.

Sanatçılar: Ahu Akgün, Akın Güreş, Aysun Şentürk, Ayşe Tuğ, Ayşenur Şentürk, Elif Çatlıoğlu, Gurur Birsin, İsmail Yılmaz, Kadir Selçuk, Pelin Hazal Aktaş, Yağız Gülseven