(GROHE) Sektör Profesyonelleri ve Tüketicilerle Buluşmaya Devam Ediyor!

GROHE Logo

Dünyada banyo çözümleri ve mutfak bataryalarının önde gelen üreticilerden biri olan GROHE, pandemiye rağmen sektör profesyonelleri, son tüketiciler ve öğrencilerle olan iletişimini sürdürüyor. 

This slideshow requires JavaScript.

“Green Mornings” Bitki Atölyesi

Bu çerçevede düzenlenen etkinliklerden ilki YUZU & GROHE ev sahipliğinde “Green Mornings” bitki atölyesi Bebek’in en özgün mekanlarından biri olan Avlu Bebek’te toplam 13 mimar kadının katılımıyla peş peşe 2 günde gerçekleştirildi. Baharın başlangıcında konukları toprakla bir araya getiren bu etkinliğin odağında ise Bebek Avlu’nun bahçesine kurulan Alman Sürdürülebilir Tasarım Ödülü sahibi GROHE Blue yer aldı. Konuklar, hem bataryadan akan suyu arıtan – ve istenirse gazlı olarak da sunan – GROHE Blue’nun arıttığı suyu içmeyi deneyimlediler hem de ektikleri bitkileri bu kireçsiz can suyu ile suladılar. El yapımı saksılara ekilmek üzere seçilen çiçek ise hem susuzluğa dayanıklı olması hem de bulunduğu mekandaki havayı temizleme ve kötü kokuları giderme özelliği nedeniyle Paşa Kılıcı oldu.


This slideshow requires JavaScript.

Tasarımın Hikayesi “Designtellers”

Bu dönemde yapılan ikinci etkinlik ise GROHE Live! Center’da hibrit olarak düzenlenen Designtellers etkinlik serisinin ilk buluşmasıydı. Antik çağdan bugüne banyo kültürünün tasarım ve dönüşüm hikayesi seyahat ve sanat tarihi yazarı Serda Büyükkoyuncu tarafından ele alındı. De-Artium sanatçıları tarafından “Water As a Canvas” isimli çalışma sergilendi. Bu çalışmada GROHE Aquasymphony ve GROHE SmartControl ürünleri kuzey ışıklarından esinlenen bu dijital performansın bir parçası olarak kullanıldı. Dünya Tasarım Örgütü YK. Üyesi, re/form/ist kurucusu, Yaratıcı Endüstriler Konseyi ve ETMK Başkanı Sertaç Ersayın, MEF Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. / Y. Mimar Ozan Avcı, İç Mimar Erkmen Savaşkan, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Oya Arkman ve LIXIL Global Design, EMENA Kıdemli Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Begüm Tomruk’un katıldığı buluşma GROHE Youtube resmi hesabından izlenebilir. Seri etkinliğin ikinci buluşmasının tarihi ve içeriği ise çok yakında paylaşılacak.

“Tasarımın Hikayesi, Designtellers” etkinliği hakkında daha ayrıntılı bi_özet haberine bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.