[Proje]: Beef Grill Club KadeWe

Proje Adı: BEEF GRILL CLUB KADEWE, BERLİN, ALMANYA, 2019
İç Mimari: DESIGNIST
İşveren: BEEF GRILL CLUB BY HASIR
Fotoğrafçı: BERAT ERGÜN

Berlin’in en ünlü Türk restoran zinciri olan Hasır Restaurant’ın et restoran zinciri Beef Grill Club, Designist tarafından tasarlandı. Beef Grill Club tasarımlarının ilki Kudamm’da, ikincisi Mall of Berlin’de üçüncüsü ise Avrupa’nın ilk alışveriş merkezi olarak ünlenen Kadewe binasının çatı katındaki Food Hall’de yer alıyor. Projenin tanıtım metninden:

Beef Grill Club, Kadewe’nin 2019 yılında, yeni restoranları bünyesine katarak yenilenmesi kapsamında özel restoranlardan biri olarak hayata geçirilmiş. Designist, Beef Grill Club’ın Kudam ve Mall of Berlin’deki restoranlarının iç mekan tasarımlarını benzer detaylarla oluştururken, Beef Grill Club Kadewe’de ise konumunun ve bulunduğu katın yenilenen yüzüne daha uygun bir tasarım olması için modern bir konsept belirlemiş.

Ferah ve geniş bir girişe sahip olan restoranın tam ortasında, yemek katından gelenleri karşılamak üzere özel bir bar tasarlanmış. Barın ön cephesi, özel tasarım CNC kesim üç boyutlu masif meşeden yapılmış gövde ile kaplanarak mekana dinamik bir enerji verilmiş. Pedrali marka gerçek deri, döner mekanizmalı bar sandalyeleri seçilerek, mekanda dinamiklik ve rahatlık işlevsel olarak da sağlanmış.

Arkası aydınlatmalı, etlerin dinlendirildiği Himalaya tuz blok duvarlı büyük et buzdolabı ve açık mutfakta pişirme ünitelerinin arkasındaki canlı yeşil seramikler ile müşteriyi cezbeden bir giriş tasarlanmış. Mekanın geri kalanında ise mat su yeşili tonlar kullanılarak sıcak bir atmosfer yaratmak hedeflenmiş. Zeminde kullanılan siyah, beyaz, gri tonlarda dinamik desenli İtalyan seramikler ile tüm mobilyalara fon oluşturularak, bütüncül bir mekan yaratılmış.

Eskitme bakır Dr.Light tasarım aydınlatmalar, mat siyah renkle birlikte kullanılarak mekan zenginleştirilmiş. Tavan yüksekliğinin az olması sebebi ile alçıpan kullanımı tercih edilmemiş. Tavan siyah renge boyanmış ve bakır çıtaların çapraz bir şekilde kurgulanarak asılmasıyla ferah bir hacim elde edilmiş.

Büyük deri sedir oturma grubunun arkasında tasarlanan, Decosteel’in paslanmaz satine bakır levhası ile yapılan ışıltılı şaraplık raflarıyla ve dolaplarla mekana sıcak bir hava verilmesi hedeflenmiş. Tüm sabit mobilyaların uygulamasının Addo tarafından başarıyla yapıldığı mekanda, İtalyan sandalyeler ve Tanju Zarkan tarafından imal edilen masif ceviz ile epoxy karışımı özel tasarım masalar kullanılmış.


Aydınlatma

  • DR. Light

Mobilya ve Aksesuar

  • Addo Mobilya
  • Pedrali [Sandalye]
  • Potocco [Sandalye]
  • CNC Özel Kesim Meşe Bar
  • Decosteel [Satine Bakır Levha ile tasarlanan şaraplık, paslanmaz çıta ve raflar]
  • Tanju Zarkan [Özel Tasarım Masif Ceviz-Epoksi Hibrid Masalar]

Bitirme İşleri

  • Jotun [Su Yeşili Duvar Boyası]
  • Marca Corona [Zeminde Siyah-Beyaz İtalyan Seramik]