(Arkema) ve (Adaptive3D)’den ÖNEMLİ İşbirliği!

Arkema, yenilikçi bir şirket ve birinci sınıf katkı malzemesi üretiminde fotopolimer reçine tedarikçisi olan Amerikalı Adaptive3D firması ile iş birliğine gidiyor. Arkema bu yatırımla, UV sıvı reçine malzeme tasarımındaki uzmanlığını ve 3D baskı üretim teknolojisi gelişimini hızlandırma taahhüdünü tamamlıyor.

Amerikan şirketi olan Adaptive3D, en son teknolojiler aracılığıyla yumuşak ve elastomer nihai ürünleri mümkün kılan çözümler sunuyor. Sert, gerilmeye toleranslı, yırtılmaya dayanıklı kauçukların üretiminde kullanılan katkı malzemelerinin imalatını sağlamak için 3D yazdırılabilir fotopolimer reçineler satan şirket; tüketim malları, sağlık hizmetleri, endüstriyel, ulaşım ve petrol ve gaz pazarlarındaki çok çeşitli uygulamalarda işlevsel ürünler ortaya koyuyor. Arkema ile Adaptive3D’nin stretijik iş birliği, karmaşık 3 boyutlu plastik ve kauçuk parçaların yüksek verimli üretimi için ideal bir birliktelik sağlıyor.

Adaptive3D’ye yapılan bu yatırımla Arkema, diğerlerinin yanı sıra ayakkabı, medikal, otomotiv ve elektronik cihazlarda yeni uygulamalar için heyecan verici fırsatlar yaratacak yeni bir kilometre taşına ulaştı. Arkema Dünya Çapında 3D Baskı Kıdemli Direktörü Sumeet Jain konuyla ilgili şöyle konuştu: “Arkema, üretim teknolojilerine sürdürülebilir, yenilikçi çözümler sağlamak için özel malzemeler tedarikinde küresel bir liderdir. Ürünlerimizle uyumlu olan ve artık piyasada onaylanan Adaptive3D foto reçineler, yeni uygulama alanlarına ulaşmak için müşteri odaklı misyonumuzu daha da ileriye taşıyor. Adaptive3D, baskı ve sonradan işleme kolaylığı ile cazip malzeme özellikleri sunuyor. Bu iş birliği tüm katkı malzemeleri üretim alanı için ileriye doğru büyük bir adımdır.”


Arkema:
Bir malzeme tasarımcısı ve yenilikçi çözümler üreticisi olarak Arkema, malzemeleri şekillendirerek yeni kullanım alanları yaratır. Dengeli iş portföyümüz, yüksek performanslı malzemeleri, endüstriyel ihtisasları ve kaplama çözümlerini kapsamaktadır. Dünyaca tanınmış markalarımız hizmet verdiğimiz pazarların liderleri arasındadır. 2019 yılında 8,7 milyar euro ‘luk cirosu ile dünya çapında yaklaşık 20 bin çalışanıyla 55 kadar ülkede 144 üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Tüm ortaklarımızla aktif işbirliği taahhüt ediyoruz. Kuzey Amerika, Fransa ve Asya’daki araştırma merkezlerimiz, biyo-esaslı ürünler, yeni enerjiler, su yönetimi, elektronik çözümler, hafif malzemeler ve tasarım, ev verimliliği ve yalıtım alanındaki gelişmelere odaklanmaktadır.

Detaylı bilgi için: www.arkema.com