(Knauf)’tan GLOBAL Pazarda 10 Milyar Euro’nun Üzerinde Ciro!

Dünya genelinde en geniş sistem ve performans çözümlerine sahip Alman devi Knauf, global pazarda 2019 yılındaki 10 milyar Euro’nun üzerindeki cirosu ile pazarın tam kalbinde duruyor. Son 10 yılda yaklaşık 100 ülkeye 75 milyon m²’nin üzerinde Alçıpan® ihraç eden şirket; yangın dayanımı, ses ve ısı yalıtımı, mekânsal akustik, sismik tasarım, güvenlik sistemleri, yüzey kalitesi, cephe sonlama çözümleri ile alçı bazlı yapı malzemeleri sektöründe dünya liderliğini koruyor. Knauf Türkiye Genel Müdürü Ali Türker sektöre sundukları geniş performans çözümleri ile 2021 yılında da projelerin 1 numaralı çözüm ortağı olmaya devam edeceklerini ifade ediyor.  

Kuru yapı, sıva ve aksesuarlar, zemin ve mantolama sistemleri, sıva ve harç makineleri alanlarında sektörün en önemli oyuncusu Knauf, dünya çapında 90’dan fazla ülkede 250’den fazla üretim tesisi ve satış ofisiyle global sahadaki köklü konumunu koruyor. Kuruluş, yıllık 1 milyar m2 üzerinde alçı plaka, 800 milyon metre profil satışı ile yaklaşık yüz yıllık global AR&GE tecrübesini rekabette öne çıkarak kanıtlıyor. Knauf, son derece geniş bir yelpazede sunduğu performans çözümleri, güçlü iş ortakları, sistem satışına odaklanan stratejileri ve pandemi sürecinde kesintisiz sürdürdüğü operasyonlarıyla yapı sektörüne öncülük etmeye devam ediyor.

“Geniş performans çözümlerimiz ile projelerde çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz”

Knauf Türkiye Genel Müdürü Ali Türker

2020 hedefleri ve pandemi sürecindeki operasyonları hakkında bilgi veren Knauf Türkiye Genel Müdürü Ali Türker, “Pandemi sürecinden sektörde hizmet veren her şirket gibi biz de etkilendik ve 2020 ciro hedeflerimiz ile ilgili bazı düzenlemelere gittik. Bununla birlikte, büyük bir aile şirketi olarak, karşılaşabileceğimiz global zorluklara göğüs gerebilecek esnekliğe ve finansal yapıya sahibiz. Yangın dayanımı, ses yalıtımı, mekânsal akustik, ısı yalıtımı, sismik tasarım, güvenlik sistemleri, yüzey kalitesi, cephe sonlama çözümleri ile Türkiye’de en geniş performans çözümlerini sunan firmayız. Sağladığımız yüksek ürün kalitesini, güçlü yatırımlarımız, global tecrübemiz ve AR- GE çalışmalarımız ile yaklaşık 100 yıldır koruyoruz. Katma değer sağlayan performans çözümlerimiz ile sektörün ihtiyaçlarına cevap vermek hatta kimi zaman bu ihtiyaçların farkındalığını yaratmak bizi her zaman gururlandırıyor. Bugün durduğumuz noktadan baktığımızda Knauf’un yer aldığı, pazara değer katan çok sayıda hayata geçmiş projemiz var. Dolayısıyla gerek pandemi sürecinde yaşanan durgunluk gerekse son birkaç yıldır devam eden inşaat sektöründeki daralma sarsılmaz Knauf değerlerinin getirisiyle bizi minimum seviyede etkiledi.” dedi.

İç talep ve ihracatta şimdiye kadar üretimde ve teslimat süreçlerinde herhangi bir aksama yaşamadıklarını dile getiren Türker; “Knauf Türkiye olarak birkaç yıldır devam eden iyi bir ihracat hacmine sahibiz. Pandemi sonrasında da ihracatta güvendiğimiz bir kanaldayız. Bu doğrultuda 2021 yılında da hedeflerimize ulaşacağız ve sağladığımız geniş performans çözümleri ile projelerin 1 numaralı çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz.” sözlerini kaydetti.