(Geberit) PLUVIA Sifonik Çatı Drenaj Sistemi ile 10 Dakikada 50 kg YAĞIŞ Drenajı!

İleri düzey teknolojisiyle kendi segmentindeki standartları belirleyen Geberit Pluvia Çatı Drenaj Sistemi, en yoğun sağanak yağışlarda bile verimli ve güvenilir drenaj sağlıyor. Geberit Pluvia, 1000-1500 m2 ve üzerindeki yaşam alanlarında 10 dakikada 50 kg yağışı drene ederek oluşabilecek ani su baskınlarını önlüyor.  Çatı drenajı için geleneksel sistemlere oranla daha az malzeme gerektiren Pluvia, eğimli olmayan yatay boru hatlarıyla maksimum alan kullanımı yaratıyor.

İsviçreli sıhhi tesisat devi Geberit’in ince düşünülmüş detaylar ve sistem bileşenlerinde yüksek kaliteyle sunduğu Geberit Pluvia Çatı Drenaj Sistemi; geleneksel drenaj sistemlerine göre 7-8 kat daha hızlı drene etme kabiliyetiyle sağanak yağışlara karşı bir kalkan görevi görüyor. Her tür çatı malzemesiyle bağlantıya izin veren çeşitliliği, 10 dakikada 50 kg yağışı drene edebilen ve su birikimini engelleyen teknolojisi ile Geberit Pluvia, çatıdan yer altı bağlantısına kadar tek bir sistem çözümü sunuyor. Daha az süzgeç kullanılarak yüksek drenaj kapasitesi sağlayan Geberit Pluvia; zaman ve malzeme tasarrufu, yüksek güvenilirlik, uzun vadeli kullanım avantajlarıyla öne çıkıyor.

Olası riskler düşük maliyetle kontrol altında

Darbelere dayanıklı HDPE çatı süzgeçleri, borular ve bağlantı parçaları içeren Geberit Pluvia Çatı Drenaj Sistemi, konvansiyonel çatı drenaj yöntemlerinin aksine, sifonik bir sistem olarak işlev görüyor. Geberit Pluvia ile boru hattı mümkün olduğu kadar çabuk dolarak negatif bir basınç oluştururken, su, emme ile çekiliyor ve sürekli olarak tahliye edilmiyor. Bu işlev aynı zamanda sistemin kendisini temizlemesini sağlayarak olası tıkanıklıkların önüne geçiyor.  Geberit Pluvia, doğrudan çatı altına eğimli olmayan bir kolektör boru ile bağlandığından büyük çatı alanlarının tek bir iniş borusu ile drene edilebilmesini mümkün kılıyor. Bu sayede planlamayı basitleşiyor, inşaat süresi kısalıyor. Daha küçük boru çapları ile uygulanabildiği ve daha az iniş ile daha az yer altı borusu gerektirdiği için Geberit Pluvia, alandan kazandırırken sistem maliyetini de düşürüyor.