CAN ÇİNİCİ (Roca) Gallery Connects’in “ŞEHRİ GÜNCELLEMEK” Söyleşisine Katıldı…

Çağdaş mimarinin en önemli oyuncuları arasındaki diyaloğu sürekli kılmayı amaçlayan Roca Gallery Connects, dünyanın prestijli mimarlarını ağırlamaya devam ediyor. Son olarak Can Çinici’yi konuk alan Roca Gallery Connects, 27 Kasım Cuma Günü gerçekleşen canlı yayın ile izleyicilerle buluştu.

Dünyanın en büyük banyo ürünleri üreticilerinden Roca, sadece 170’den fazla pazarda, 82 üretim tesisiyle sektörü domine etmekle kalmıyor, kültürel faaliyetleriyle de fark yaratıyor. Bu kapsamda geliştirilen Roca Gallery, Roca’nın en son yeniliklerinin yanı sıra markanın değerlerini yansıtan, mimari ve tasarım odaklı sergilere, tartışmalara, sunumlara ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Pandemi sebebiyle gerçekleşemeyen birçok etkinliği ise online olarak düzenleyerek sosyal medya hesapları aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere ulaşıyor. Küresel mimarinin otoritelerini buluşturan Roca Gallery, Roca Gallery Connects serisi ile Instagram üzerinden yaptığı canlı yayınlarla sektöre farklı bir perspektiften bakıyor.

Genç mimarlara keşfetme meraklarını kaybetmemelerini önerdi

Roca Galeri’nin tasarım ve mimarlık alanlarına katkı sunmak amacıyla RocaGallery_Offical Instagram hesabında gerçekleştirdiği Roca Galeri Connects canlı yayın serisine katılan Can Çinici, ‘Şehri Güncellemek’ konu başlığı ile çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hızla modernleşen ve kentleşen bir ülkede piyasa koşullarını eleştirel bir bakış açısıyla yorumlayan Çinici, mimari pratiğinin ayrılmaz dinamikleri olan çevre sorunları ve kentsel bağlamı düşünerek kurguladığı projelerini anlattı.

Mimar Behruz Çinici ile tasarladıkları Ağa Han Mimarlık Ödülü alan TBMM Camii Kompleksi, Astana Haileybury Okulu ve Nef Okulu projelerini ve bu projelerdeki deneyimlerini aktaran Çinici, genç mimarlara farklı bir vizyon edinebilmek adına bol bol araştırma yapmalarını tavsiye etti. Tarihsel devamlılık içinse merak refleksini hiç kaybetmemelerini ve araştırmacı olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Roca Galeri Connects’de bugüne dek yayınlanan tüm konuşmalar, Rocagallery_Official Instagram hesabında yer alan IGTV’den izlenebiliyor.


Roca:
Roca, mimari, inşaat ve iç mekanlar için tasarlanmış seramik döşeme ve duvar karoları da dahil olmak üzere banyo alanı için ürünlerin tasarımı, üretimi ve pazarlamasına adanmış bir şirkettir. Kökleri 100 yıl öncesine dayanan Roca 4 kıtada 22 ülkede yer alan 83 üretim tesisi ile 24 bine yakın kişiye istihdam sağlıyor. Yıllık yaklaşık 1,8 milyar Euro ciroya sahip olan Roca, ürün ve çözümlerini 170’ten fazla pazarda müşterileriyle buluşturuyor.

Detaylı bilgi için: www.roca.com.tr