(TEPTA Aydınlatma) TASARIM MERKEZİ Oldu…

30 yıldır aydınlatma alanında ürün ve hizmet veren TEPTA Aydınlatma, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Tasarım Merkezi” unvanını almaya hak kazandı.

Kuruluşundan bu yana, mimari, peyzaj ve iç mimari aydınlatma alanlarında sayısız proje üreten TEPTA Aydınlatma, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması hedefiyle ortaya koyduğu teşvik desteğini alarak “Tasarım Merkezi” unvanını almaya hak kazandı.

Bir yılı aşkın süredir devam eden hazırlıklar ve bilim kurullarınca yapılan değerlendirmeler sonrasında, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sunulan kriterlere uygunluğu onaylanan ve 02.10.2020 tarihinde “Tasarım Merkezi” olarak kabul edildiklerini açıklayan TEPTA Aydınlatma, Genel Müdürü Robi Ebeoğlu, aldıkları bu unvanın sorumluluklarını arttırırken daha inovatif ve tasarım değeri yüksek projeler üretme hedeflerine destek olacağını dile getirdi.

Elde edilecek avantajlarla, öncelikle sahip olduğu insan kaynakları niteliğini artırmayı ve tasarım vizyonunu genişletmeyi hedeflediklerini sözlerine ekleyen Ebeoğlu, “Sergilenen tek bir mücevherin aydınlatılmasından, büyük kapsamlı projelere; tüm bir konutun hedeflenen estetik kavram çerçevesinde aydınlatılmasından, ofislere ve ticari yapılara, demo aydınlatmalarından tarihi eserlere ve müzelere kadar her aydınlatma çözümü için en uygun ürünleri ve en iyi hizmeti sunuyoruz.

30 yıllık deneyimimiz sayesinde kendi standartlarımızı ve kalite yönetim anlayışımızı oluşturduk. Bu durum başvuru sürecimizi bir hayli kolaylaştırdı” dedi.

Tasarım Merkezi olmalarının TEPTA’nın orta ve uzun vadeli stratejilerinde olumlu yansımaları olacağını ifade eden TEPTA Aydınlatma’nın Marka ve Strateji Direktörü Özlem Yalım, aynı zamanda Tasarım Merkezi direktörlüğünü üstlendi. Yalım, “Başvuru sürecinde; projelerimizi, tasarım felsefemizi, üretim biçimlerimizi, ekiplerimizi ve hedeflerimizi akademisyenlerden oluşan bilir kişilere sunduk. Pek çok olumlu geri bildirim aldık. Uzun yıllardır tasarım yapan ekiplerimiz ve oturmuş bir çalışma sistemimiz var. Amacımız, istihdam ettiğimiz personelin yeteneklerini arttırmak adına eğitimlere ağırlık vermek ve tasarım gücümüzü geliştirecek gereksinimlere yatırım yapmak” dedi.

Kuruluşundan bu yana gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında pek çok projeye imza atmış olan TEPTA’nın kurumsal alanlar, ofisler, kültür yapıları, tarihi eserler ve kurumlar gibi pek çok farklı alanda projeleri bulunuyor. 2019 yılında açılan Arter Müzesi’nin dış mekan aydınlatmalarının yanında, Eskişehir’de Kengo Kuma imzası ile hayata geçen OMM Odunpazarı Modern Müze’nin tüm aydınlatması için de TEPTA tercih edildi. Tabanlıoğlu tarafından mimari projesi gerçekleştirilen AKM’nin de aydınlatması TEPTA tarafından hayata geçiriliyor.

TEPTA kuruluşundan bu yana İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin aydınlatma sponsorluğunu üstleniyor; kültür ve sanat projelerine aralıksız olarak desteğini sürdürüyor. Türkiye’nin sanat gündemini yakından takip eden ve sanat alanında doğru aydınlatmanın yaygınlaşmasına öncülük eden TEPTA, İstanbul Bienali ile eş zamanlı olarak açılan Abdülmecit Efendi Köşkü sergilerini, dönemsel olarak Contemporary İstanbul ve özel galeriler ve Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu’ndaki eserlerin aydınlatmasını dönemsel olarak üstlenmektedir.


TEPTA Aydınlatma:
TEPTA Aydınlatma 1991’den bu yana mimarlara, tasarımcılara, elektrik mühendislerine ve son kullanıcılara ışık alanında hizmet sunan bir çözüm ortağıdır. TEPTA Aydınlatma hizmetleri, küçük veya geniş ölçekli projelendirme ve “doğru” aydınlatma danışmanlığından, önde gelen aydınlatma markalarının ürünlerinin satışına, süpervizyon ve denetim hizmetlerine, satış sonrası montaj ve bakım servislerine kadar yaygındır. TEPTA, çalışmalarında başarıyı, mimarlardan, pazarlama uzmanlarından ve teknik ekipten oluşan deneyimli kadrosu ile sağlar.

TEPTA’nın aydınlatma alanındaki hizmet ve ürün kapsamı, gerek dekoratif gerekse mimari aydınlatmada, iç mekanlardan dış mekanlara ve bina cephe aydınlatmasına kadar uzanır. Sergilenen tek bir mücevherin aydınlatılmasından, büyük kapsamlı projelere; tüm bir konutun hedeflenen estetik kavram çerçevesinde aydınlatılmasından, ofislere ve ticari yapılara, demo aydınlatmalarından tarihi eserlere ve müzelere kadar her aydınlatma çözümü için en uygun ürünlere ve en iyi hizmete TEPTA’da ulaşmak mümkündür.

TEPTA böylesine geniş bir ürün ve hizmet yelpazesini 29 yılı aşkın süredir temsilcisi olduğu iGuzzini’nin yanı sıra alanında önde gelen 30’dan fazla Avrupa merkezli şirketin Türkiye temsilcisi olarak gerçekleştirmektedir. Tasarım ve kaliteleriyle öne çıkan bu markalardan bazıları, Simes, Leucos, Studio Italia Design, Delightfull, Roger Pradier, Lasvit, Brand van Egmond, Catellani and Smith, Cini and Nils, Kundalini, Aqua Creations, Linea Light Group, ilFanale, Torremato ve Terzani’dir. 30.000 kadar ürün çeşidine sahip olan TEPTA Aydınlatma’nın 1.Levent’teki 4 katlı mağazasında bu yelpazenin çarpıcı örnekleri sergilenmektedir.

Bütün bunların yanında TEPTA sunduğu hizmetler arasında özel üretim ürünler de bulunmaktadır. Projelerin bütünlüğünün öncelikli olduğu durumlarda, mimarların, tasarımcıların, elektrik mühendislerinin ve son kullanıcıların özel istekleri doğrultusunda teknik, estetik ve ekonomi üçgeninin birleştiği en uygun noktayı, gerçekleştirdiği üst  kalitedeki üretimlerde sağlayan TEPTA, bu özelliği ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında  iyi, hızlı ve güvenilir bir  çözüm ortağıdır.

TEPTA’nın, yurt dışı çalışmaları Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, Romanya, Libya, Suudi Arabistan gibi ülkeleri kapsamaktadır.

Detaylı bilgi için: www.tepta.com