UĞUR TANYELİ ve BÜLENT TANJU’nun Katılımıyla Nezih Eldem’e Dair Bir Değerlendirme!

Nezih Eldem, Kemali Söylemezoğlu için Taşkışla çizimi, 1979 SALT Araştırma, Nezih Eldem Arşivi

SALT Araştırma’nın Nezih Eldem Arşivi’ni erişime açma çalışmalarına eşlik etmek üzere geliştirilen yeni bir program dizisiyle Eldem’in (1921-2005) üretimleri yakından incelenecek. 14 Kasım’daki ilk programda Uğur Tanyeli ve Bülent Tanju, Eldem’in mimar, tasarımcı ve akademisyen kimliği; eğitime yaklaşımı ve yapılarında ayrıntılara dikkati; 1950’ler ve 1960’lar İtalyan mimarisiyle ortaklıklarıyla Türkiye mimarlık tarihindeki yerini değerlendirecek.


Söyleşi: Uğur Tanyeli ve Bülent Tanju
Nezih Eldem’e Dair Bir Değerlendirme
Tarih: 14 Kasım Cumartesi, 14.00
Yer: SALT Online YouTube Kanalı


İstinye Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı ve Öğretim Üyesi Tanyeli ile Kadir Has Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık ve Kent Çalışmaları Yüksek Lisans Programı ve MEF Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde yarı zamanlı eğitim veren Tanju’nun söyleşisi (Türkçe) SALT Online YouTube kanalında yayımlanacak.

Eldem’in öğrencilik yıllarından akademik ve mesleki yaşamına uzanan ve konuşma, söyleşi, blog yazısı ve arşiv sunumlarından oluşan Mimarlığın Uç Beyi Nezih Eldem program dizisi, mimarın pratikleri üzerine çalışan veya düşünmeye istekli araştırmacıların öneri ve katkılarına açıktır.

İletişim: salt.research@saltonline.org

SALT Araştırma Mimarlık ve Tasarım Arşivi, Kalebodur tarafından desteklenmektedir.