(Knauf) FireWin® ile Binaları 4 Saate Kadar YANGINDAN Korumak Mümkün!

Alçı ve alçı bazlı yapı malzemelerinde dünya lideri olan Knauf, sunduğu performans çözümlerine bir yenisini ekledi. Yapılarda en çok aranan özelliklerden biri olan yangın dayanımına yönelik tasarlanan FireWin® yüzeye ve uygulama metoduna göre 4 saate kadar yangın dayanımı sağlıyor. Yangına dayanıklı plaka, sıva, silikon, köpük, bant, bloklar ve kelepçeleri içeren pasif yangından korunma çözümleri olarak tasarlanan FireWin®, Knauf’un global tecrübesinin bir yansıması olarak Türkiye pazarında da yerini alıyor.

Globalde ve Türkiye’de en geniş performans çözümlerine sahip Alman devi Knauf, akustik, ses yalıtımı, sismik, ıslak hacim vb. gibi performans çözümlerine FireWin® pasif yangın koruma çözümleri ile bir yenisini ekledi. Uluslararası standartlarda büyük projelere imza Knauf global tecrübesini teknolojiyle birleştirerek ortaya çıkardığı yeni nesil çözüm sistemleri FireWin® ile sektörün dinamiklerini değiştiriyor.

Knauf mühendisleri tarafından son teknolojiyle tasarlanan FireWin® Knauf’un binalara yönelik yeni ve kapsamlı pasif yangın durdurucu ve yangından koruma çözüm sistemleri olarak tasarlandı. Çeşitli yangına karşı koruma uygulamaları için yangına dayanıklı plaka, sıva, silikon, köpük, bant, bloklar ve kelepçeleri içeren FireWin®, uygulandığı yüzeylerde uygulama çeşidine göre 4 saate kadar yangın dayanımı kazandırarak bu konuda ki gücünü ortaya koyuyor.

Knauf yangın önleyici çözümleri, kapsamlı ürün portföyü ve ürün gamı ile sunduğu bütünleşik sistem çözümleriyle sektörde farklılaşıyor. Yangın önleyici çözümlerini tek bir ürün ailesinde sunan FireWin® ile Knauf, yüksek teknolojili yenilikçi ürünleriyle müşterilerini her zaman en iyi ve güvenilir ürün ve sistemler ile buluşturuyor. FireWin® ürün yelpazesi, daha öncede mevcut olan yangına dayanıklı plaka ve sıvalara ek olarak, farklı yangından korunma koşulları için yangın durdurucu kelepçe, genleşme özelliğine sahip paneller, akrilik dolgu, macunlar, herhangi bir yangın yalıtımı iyileştirmesi gerekmeksizin  kablo ve boruların değiştirilmesine ve sonradan takılmasına izin veren servis geçiş tüpü ve benzeri yüksek performanslı ürünleri içeriyor.

Knauf kalitesine güvenin

Knauf Türkiye Genel Müdürü Ali Türker

Yeni nesil ürünleri FireWin® ile ilgili açıklamada bulunan Knauf Türkiye Genel Müdürü Ali Türker, “Knauf, yüksek teknolojili yenilikçi ürünleri ile müşterilerine her zaman en iyi ve güvenilir çözümleri sunmaktadır. Global yapı malzemeleri pazarındaki yeniliklerde lider olan Knauf, son yıllarda alçı levha pazarının geliştirilmesinde önemli katkılar sağladı. Şunu rahatlıkla ifade edebiliriz ki Knauf çözümleri, yüksek performansın garantisidir. Kuru yapı sistemleri hem dış hem de iç mekanda hızlı, güvenli ve kaliteli yapıları yansıtmaktadır. Knauf olarak yenilikçi ürünlerimiz, profesyonel danışmanlık hizmetlerimiz ve performans odaklı çözümlerimiz ile yapı sektörüne yön vermeye devam ediyoruz. Yangından korunma yöntemleri ve talepleri bize; daha fazlasını sunan yeni çözüm sistemleri geliştirmemize olanak sağladı” dedi.