(Bebewall)’in DUVAR KAĞITLARI (Fujifilm) İmzasıyla ÇOCUK ODALARINI Süslüyor…

Teknoloji şirketi Fujifilm, bebek ve çocuklara özel tasarım duvar kağıtları tasarlayan Bebewall ile önemli bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Bebewall ürünleri artık Fujifilm Acuity LED dijital baskı makineleriyle üretilecek.

Tüm anne ve baba adayları bebek heyecanını ve sevincini atlattıktan sonra bebek odası hazırlıklarına başlıyor. Ebeveynler bu süreçte çocuk odası tercihlerinde sağlıklı ve güvenli ürünlerin kullanılmasında oldukça hassas ve dikkatli davranıyor. Bu noktada yeni doğacak bebek ya da çocukların en çok zaman geçirdikleri yerlerden biri olan odalarında hayallerine uygun, renkli, eğitici ve gelişimlerine yardımcı olan sağlıklı duvar kağıtları kullanmak oldukça önem arz ediyor.

Bu farkındalıkla teknoloji şirketi Fujifilm, bebek ve çocuklara özel tasarım duvar kağıtları tasarlayan Bebewall ile önemli bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Bebewall ürünleri artık Fujifilm Acuity LED dijital baskı makineleriyle üretilecek. Bebeklerin sağlıklarını ebeveynleri kadar düşünen iki kurum,  bu iş birliği kapsamında çocuk odalarını sağlıklı ve doğru baskılarla buluşturacak.

Bebewall’in premium dokulu ve tekstil tabanlı masif duvar kağıtları, antibakteriyel olma özelliğiyle öne çıkıyor. Uluslararası Orman Yönetim Konseyi (FSC) onaylı olan kağıtlar, alev almaz sertifikası ve (B-s1-d0) doğayla barışık ve geri dönüşüm olmasıyla sürdürülebilir dünyaya katkı sağlıyor. Ultra Viole ışınlarından etkilenmeyen Bebewall duvar kağıtları, ısı ve ses yalıtımı özellikleriyle ailelerin tercihi oluyor. Yırtılmaya, darbeye ve neme dayanıklı olan kağıtlar, nefes alabilme özeliğiyle miniklerin sağlığını da koruyor. Bebewall duvar kağıtları su ile temizlenmesiyle ailelerin tercihi oluyor.  Baskı mürekkeplerinde *Greenguard  sertifikalı FUJIFILM UviJet mürekkepleri kullanan Bebewall, insan sağlığına önem verdiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Yaratıcı, özgün ve şık tasarımlarını, sağlıklı ve kaliteli ürün standartlarıyla birleştiren bebewall ebeveynlerin, tasarımcıların ve mimarların öncelikli tercihi oluyor.


Greenguard:
Greenguard sertifikası, iç mekan faaliyetlerinde kullanılan ürünlerin içinde bulunan kimyasal maddelerin iç mekanın havasının verimi bakımından belirlenen sınır değerleri kapsamında olduğunu gösteren bir sertifikadır.İnsanlar zamanlarının % 90’ını iç mekanlarda yaşarlar ve iç mekanlardaki hava kirliliği dış mekanlara göre 2-5 kat daha yoğundur. Bu kirliliğin büyük bir faktörü malzemelerden ve mobilyalardan kaynaklanan uçucu organik bileşiklerdir. Greenguard sertifikası bir ürünün düşük emisyon içerdiğini ispatlar ve daha sağlıklı iç mekanlar oluşturulmasına katkı sağlar. Amerika Standartlar Enstitüsü’nün iç ortam hava verimini standartlarını meydana getirmek için görevlendirdiği Greenguard Organizasyonu, yapı ürünlerinden oluşan kimyasal emisyonlara hem okul hem iç ortamlar hem de kreş  gibi hassas bölgeler için kriter meydan getirmiştir ve bu kriterlere uyan ürünleri sertifikalamaktadır. Greenguard sertifikası, ürünün düşük düzeyde emisyon yaptığının teminatıdır. Greenguard sertifikasına sahip ürünler tarafsız bir organizasyon tarafından test edilir ve testler belirli periyotlarla yinelenir.

Fujifilm:
Fujifilm Holdings Corporation’ın yüzde 100 iştiraki olan Fujifilm’in temelleri 1934 yılında Japonya’nın başkenti Tokyo’da Fuji Photo Film Co. Ltd. adıyla atıldı. Fotoğraf film üretiminde elde ettiği deneyimlerini Ar-Ge yatırımlarıyla daha da ileriye taşıyan Fujifilm, bugün 72 bin 332 çalışanı ve 40 milyar yen sermayesiyle dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri konumunda yer alıyor. Çalışmalarını dünya çapındaki tüm insanların yaşam kalitesini arttırmaya yardımcı olmak hedefiyle yürüten Fujifilm, Türkiye’deki faaliyetlerini 2012 yılından bu yana Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. olarak sürdürüyor. Şirket, Türkiye’de medikal sistemler, grafik sistemler, endüstriyel ürünler, dijital kamera ve fotoğraf baskı ürünleri alanında aktif olarak hizmet veriyor. Dünya genelindeki altıncı inovasyon merkezini 2017 yılında İstanbul’da açan Fujifilm Türkiye, faaliyette olduğu alanlardaki tüm ürünleri ise Fujifilm Technology Center’da sergiliyor. Fujifilm’in bu iki merkezi, yakın coğrafyada 50 ülkeye hizmet veriyor.