(Tepe Home)’dan Çalışma ve Eğitim Ortamları için SEPERATÖR

21 Eylül’de açılması planlanan okullarda, korunaklı bir alan oluşturmak için tasarladıkları seperatörün aynı zamanda çalışma ortamlarında da güvenle kullanılabileceğini belirten Tepe Home Genel Müdürü Levent Çapan, patentini de aldıkları bu yeni ürünün detaylarını anlattı.

Seperatörün özel metal mekanizması sayesinde birçok sandalye modeline uyumlu olacak şekilde tasarlandığını anlatan Tepe Home Genel Müdürü Levent Çapan “İki sandalyeden birine tek bir seperatör takılması yeterli oluyor. Bu sayede daha az maliyetle daha çok kişinin korunaklı şekilde eğitim ve çalışma hayatına devam edebilmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda bu sistem, sosyal mesafe dikkate alınarak, eğitim ve çalışma alanlarının daha işlevsel şekilde kullanılmasına da olanak veriyor” ifadelerini kullandı.

Tepe Home güvenli çalışma ve eğitim ortamı sunuyor

Seperatörün tasarımı hakkında bilgi veren Levent Çapan, “Özel olarak tasarlanan eğimli yapısı, sandalyenin ağırlık merkezini dengeleyerek devrilme riskini ortadan kaldırıyor. Seperatörle sandalye arasındaki mesafe, kullanıcıların kol hareket alanını kısıtlamayacak şekilde tasarlandı. İlkokul, ortaokul, lise veya üniversite gibi her eğitim ortamında rahatlıkla kullanılabilecek seperatörümüz ile öğrencilerimizin güvenli bir şekilde ders yapabilmeleri en büyük temennimiz” dedi. Uygulanacağı sandalyenin ergonomisine bağlı olarak farklı ölçülerde üretim yapabildiklerini de aktaran Çapan “İhtiyaca uygun ölçü, renk ve adette seri üretim yapabileceklerini sözlerine ekledi. “Bilkent Üniversitesi İngilizce Hazırlık Binası için 1.500 adet üreterek ve uygulamamızı tamamladık. Aldığımız olumlu tepkiler ve gelen yeni talepler bizleri çok mutlu etti. Eğitim kurumları ve şirketlerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. İçinde bulunduğumuz bu dönemi sağlıkla ve güven içinde atlatabilmemiz için ev, okul ve iş yerlerine çözümler üretmeye devam edeceğiz. Türkiye’nin en kısa sürede sağlıkla ve eskisinden de güçlü olarak daha aydınlık günlere uyanmasını diliyorum.”


Tepe Home:
1969 yılında Bilkent Holding çatısı altında kurulan Tepe Mobilya ile sektöre giriş yapan, ardından 1997 yılında mobilya ve ev dekorasyonu ürünlerinin aynı çatı altında tüketiciye sunulduğu ilk perakende mağazalar zinciri olarak hizmet vermeye başlayan Tepe Home, Ankara Bilkent’te 60.000m2 alan üzerine kurulu tam entegre üretim tesislerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. 50 yıllık sektör deneyimini dünya trendleri ile harmanlayan, sektörü yönlendiren, büyüten bir sanayi ve perakende şirketi olan Tepe Home, Türkiye genelinde toplam 18 noktada; 45.000 m2‘nin üzerinde satış alanında; 5.000’in üzerindeki ürün çeşitliliği ile hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana kalitesi ve güvenilir imajı ile kendini farklı konumlandıran ve müşterilerine ayrıcalıklı mağazacılık deneyimi yaşatan Tepe Home, perakende mağazacılığın yanı sıra profesyonellere ve mimarlara yönelik çözümler de sunmaktadır. Konut ve ofis mobilyalarının yanı sıra hava alanı, sağlık merkezleri, hastaneler, üniversiteler, konferans salonları, kütüphaneler, yurt binaları, oteller, restoranlar, eğitim ve iş merkezleri gibi büyük projelerin tüm dekorasyon ve tefriş çalışmalarını da başarıyla gerçekleştiren Tepe Home; aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı bayilikler de vermektedir.