(Kastamonu Entegre)’den Derzli Laminat Parke Serisi FLOORPAN SUNEX

Gri Ceviz

Ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, laminat parke üretimindeki yirmi yıllık deneyimiyle kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerine yönelik yeni ürünleri pazarla buluşturmayı sürdürüyor. Şirketin yeni derzli laminat parke serisi “Floorpan Sunex”, hem teknik özellikleri hem de mekânlara derinlik katan estetik yapısı ile dikkat çekiyor.

Türkiye’de parke üreticileri arasında en fazla dekor seçeneğini bünyesinde bulunduran Kastamonu Entegre, yeni laminat parke serisini kullanıcıların beğenisine sundu. Dört kenarı derzli Floorpan Sunex laminat parkeler, uygulandığı mekânı daha geniş gösterme özelliği ile yaşam alanlarına doğal bir şıklık katıyor.

Güneş ışıltısından ilham alan koleksiyon

Doğal çizgilerin ön planda olduğu Floorpan Sunex laminat parke serisi, özgün tasarımı ile mekânlara değer katıyor ve güneşin ışıltısını yaşam alanlarına taşıyor. Koleksiyonda, Gri Ceviz, Alaçatı, Astana Ceviz, Küba Meşe, Gri Meşe, Saten Meşe, Sahra Meşe ve Bronz Meşe olmak üzere, doğa ile uyumlu 8 farklı dekor seçeneği yer alıyor.

Çevre dostu üretimi belgeleyen Blue Angel (Mavi Melek) sertifikalı Floorpan laminat parke ailesinin yeni üyesi Sunex, E1 kalite belgesi ile Avrupa standartlarına uygun bir ürün grubu olarak, dünyanın farklı noktalarında özgün yaşam alanlarının oluşturulmasına katkıda bulunuyor.

Zeminlerde 10 yıl garantili şıklık

Yüksek yoğunlukta lif levhadan üretilen 8 mm kalınlığındaki Floorpan Sunex serisi, çizilmeye, aşınmaya, noktasal darbelere, UV ışınlarına ve sigara ateşine dayanıklı üstün teknik özellikleri ile kullanıcılara 10 yıl garanti imkânı sunuyor. Uzun süreli kullanım avantajının yanı sıra, hızlı montaj imkânı, lekelerden etkilenmeyen, kolay temizlenebilir, hijyenik yapısı ve zeminden ısıtmaya uygun tasarımı ile de laminat parke ürünleri arasında ideal seçeneklerden birini oluşturuyor.


Kastamonu Entegre:
Yüzde yüz yerli sermayeli bir şirket olarak Kastamonu’da üretime başlayan şirket, Türkiye’nin sanayileşme yolunda atılmış cesur adımlarından biri olarak, ağaç bazlı panel sektöründe yarım asırdır kesintisiz üretim yapmaktadır. Yurt içinde Kastamonu, Gebze, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana olmak üzere 6 lokasyonda üretim tesisi olan Kastamonu Entegre; sektöründe yurt dışına yatırım yapan ilk firma olarak Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya, İtalya ve Türkiye yatırımları ile 6 ülkede üretim yapan global bir markaya dönüşmüştür. ABD’de ise odun yongası tedarik ve lojistik süreçlerini yürüttüğü bir şirketi vardır.

Kastamonu Entegre, 20 yılı aşkın süredir devam eden yurt dışı yatırımlarıyla ağaç bazlı panel sektöründe dünyanın en büyük yedinci şirketi olmuş, Avrupa’da ilk dört üreticisi arasına girmiştir. Ana ürün grupları olan MDF, yonga levha, laminat parke, kapı paneli ürünlerinin her birinde dünyanın en büyük 4 üreticisinden biridir. Dünya laminat parke üretiminin %6’sını tek başına gerçekleştirmektedir. %30 pazar payı ile Türkiye’nin sektör lideri olan Kastamonu Entegre; aynı zamanda Çin’den Amerika’ya, Avustralya’dan Kanada’ya altı kıtada 100’den fazla ülkeye yaptığı, ihracatla her yıl açık ara sektör birincisidir. Cironun %60’ı yurt dışındaki tesislerden ve ihracattan elde edilmektedir.