(ORKA Banyo)’dan SEZGİN AKSU Tasarımı AURA ile Sıradışı Banyolar!

ORKA Banyo, tasarımcı Sezgin Aksu imzası taşıyan ve banyolarda sınırların dışına çıkan Aura ile bambaşka bir dünyanın kapısını aralıyor. Alışılmışın dışında görünümü ve salıncağın çocuksu dinamizminden ilham alan yapısı ile Aura, banyolarda özel tasarımın etkisini hissettiriyor.

Geleneksel dekorasyonun ve kalıplaşmış trendlerin aksine banyolar, artık özel tasarımlarla zenginleştirilerek gün yüzüne çıkıyor. Alışılagelmiş şekilde kapalı, saklı dolaplar ardına saklanan banyolar, dinamizmi ve yenilikçi yapısı ile dikkat çeken ORKA Banyo öncülüğünde “yenilenme ve tasarıma odaklanma” sürecine giriyor. Banyo mobilyaları sektöründe bir ilki gerçekleştirerek tasarımcı işbirliğine giden marka, Sezgin Aksu işbirliğinden doğan Aura’nın benzersiz yapısı ile banyoları tamamlıyor. Duvara monte bir depolama elemanı, bağımsız bir büfe, kitaplık, hatta makyaj masası bile olabilecek esneklikte olan Aura, banyodan oturma odasına kadar tüm yaşam alanlarına sınır olmaksızın yerleşebiliyor.

Banyolar kapalı kapılar ardından çıkarak dekorasyonda söz sahibi oluyor

Milano’daki ofisi Aksu/Suardi ile başarılı tasarımlara imza atan tasarımcı Sezgin Aksu, ORKA Banyo için tasarladığı “Boxes” koleksiyonunu ait Aura ürünü için “Birbirini tekrarlayan eklektik tasarım algısından arınıp, formun fonksiyonelliği takip ettiği daha özgür ve modern tasarımı yansıtmayı hedefledik. Metal ve ahşabın aynı antrasit renginde harmanlanmasıyla oluşan fitilli kapaklar, gövdedeki kaplamanın ağırlığını hafifleterek minimal bir ürünün ortaya çıkmasını sağladı” diyor. Özgür ve yenilikçi olarak tanımlanan Aura’nın farklı boyutları yatay ve dikey yönde büyük esneklik sağlıyor. Doğal ahşap kaplamaların gönye burun mdf yüzeylere tamamen el ustalığı ile kaplanmasıyla oluşan yüzeyler, kutulara dönüştükten sonra modüler sistemde birleşerek kullanıcılara depolama alanı sağlıyor.