(Kilim Mobilya), TSE Covid-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ Aldı…

default

Kilim Mobilya, pandemi sürecinde hijyeni sağlamak, enfeksiyonu önlemek ve kontrol altında tutabilmek için bir eylem planı oluşturdu. TSE’nin belirlediği standartları hızla hayata geçiren işletme, denetimler sonucunda  “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı. Dört üretim tesisi ve 207 mağazasında çevreye saygılı ve farkındalığı yüksek bir iş yapma modeli uygulayan şirket, iş ortakları, müşterileri ve toplumda da sağlık, hijyen ve kaliteye bakışta yeni bir perspektif oluşturmayı amaçlıyor.

Kilim Mobilya, hijyeni sağlamak, enfeksiyonu önlemek ve kontrol altında tutabilmek için Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenen ölçüler doğrultusunda bir eylem planı oluşturdu. Hijyen kurallarına, enfeksiyonu önleme ve kontrol ilkelerine uygun üretim yapan Kilim Mobilya, TSE yetkilileri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandı. Kilim böylece mobilya sektöründe bu belgeye sahip olan ilk marka oldu.

İşletme, pandemi sürecinde çalışmalarını sağlıklı bir biçimde sürdürebilmek amacıyla TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’nde detaylı olarak yer alan tüm önlemleri almak için kolları sıvadı. Üretim tesisleri tamamıyla dezenfekte edildikten sonra, hijyen ve sosyal mesafe kuralları gözetilerek yerleşim ve çalışma alanları yeniden düzenlendi. Tesisteki tüm mekanlar hijyen kurallarına uygun hale getirildi. Personelin çalışma sırasında giyeceği elbise, eldiven, maske gibi özel ekipmanlar tedarik edildi. Bunun yanı sıra iletişim ve seyahat gerektiğinde uyulması zorunlu koşullar sağlandı. Ürün nakliyatı ve seyahat sırasında kullanılacak arabalar dezenfekte edildi. Üretimin her aşamasında, atık yönetiminde, nakliye sırasında, insanların birbiriyle iletişiminde; özetle çalışma yaşamının her alanında uyulması gereken kuralların eksiksiz uygulanabilmesi için,  Kilim Mobilya personeline özel eğitimler verildi.

Kilim Mobilya tesisleri; TSE yetkilileri tarafından genel merkezden fabrikaya, üretim tesislerinden dağıtım noktalarına, lojistik alanlarına kadar kapsamlı bir biçimde denetlendi. Kısa sürede TSE’nin belirlediği tüm koşulları eksiksiz olarak hayata geçiren Kilim Mobilya, yapılan denetim sonrasında TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazandı.


Kilim Mobilya:
Evrensel standartlara uygun, dünya genelinde, her yaşam alanına sevgiyle “Bir KİLİM” üretme vizyonumuzla istikrarlı bir şekilde büyüyerek, ülkenin lider mobilya üreticileri arasındaki yerini alan Kilim Mobilya, bugün sürdürülebilir büyüme stratejisiyle yoluna devam ediyor. Her alanda teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve yeni inovatif yaklaşımla sürekli Ar-Ge çalışmaları yapan Kilim, Türkiye genelinde ve dünyanın birçok ülkesindeki yaygın satış ve hizmet ağı ile sadece ülkemizin değil, dünyanın dört bir yanına ulaşıyor. Kilim Mobilya, tüm iş süreçlerini EFQM mükemmelik modeli çerçevesinde yürüterek milyonlarca müşterinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyor.