(Yıldız Entegre), “Ağacın İzinde Salı Söyleşileri” ile MİMARLARI ve TASARIMCILARI Ağırlıyor!

“Ağacın İzinde” mottosuyla, doğayı tüm faaliyetlerinin merkezine koyan Yıldız Entegre, sosyal medya üzerinden özel bir söyleşi serisine başlıyor. Türkiye’nin önde gelen mimar ve tasarımcılarının konuk olacağı “Ağacın İzinde Salı Söyleşileri”nin birincisi 05 Mayıs 2020 Salı günü saat 17:00’de Yıldız Entegre’nin Instagram sayfasından canlı olarak yayınlanacak. İlk söyleşinin konuğu Türkiye tasarım dünyasının en köklü oluşumlarından biri olan Derin Design’ın ikinci kuşak yöneticisi Derin Sarıyer olacak.


Ağacın İzinde Salı Söyleşileri I: “Düşünce Ağacı Üzerine Konuşmalar”
Konuk:
Derin Sarıyer
Moderatör:
Benan Kapucu
Tarih: 05 Mayıs 2020 Salı
Saat: 17:00 – 17:30
Yer: Yıldız Entegre Instagram Hesabı (@yildizentegre)


Dünyada ve Türkiye’de etkisini devam ettiren koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla birlikte sosyal medya, etkinlik ve buluşmaların da yeni merkezi oldu. Mimarlık ve tasarım dünyasına yön veren etkinlikler de bu dönemde sosyal medyaya kayarken, orman ürünleri sektörünün yenilikçi firmalarından Yıldız Entegre de yeni nesil söyleşi serisiyle bu akıma öncülük ediyor.

İlk Bölümün Konuğu Derin Sarıyer

Türkiye’nin önde gelen mimar ve tasarımcılarının konuk olacağı “Ağacın İzinde Salı Söyleşileri”nin birincisi 5 Mayıs 2020 Salı günü, saat 17:00 – 17:30 arasında Yıldız Entegre’nin Instagram sayfasından canlı olarak yayınlanacak. İlk söyleşinin konuğu Türk tasarım dünyasının en köklü oluşumlarından biri olan Derin Design’ın ikinci kuşak yöneticisi Derin Sarıyer olacak. Tasarım dünyasının önde gelen isimlerinden Benan Kapucu’nun moderatörlüğünde gerçekleşecek söyleşilerde, her buluşmaya özel olarak belirlenecek bir tema üzerinden tasarımın bugünü ve yarını masaya yatırılacak.

Tasarım, Sürdürülebilirlik ve Dönüşüm Konuşulacak

Derin Sarıyer’in konukluğunda gerçekleşecek söyleşinin teması ise “Düşünce Ağacı Üzerine Konuşmalar” olarak belirlendi. Dünyaca ünlü düşünür ve yazar Friedrich Nietzsche’nin denemelerinde geçen “düşünce ağacı” kavramından hareketle ortaya konulan bu tema kapsamında tasarım, sürdürülebilirlik ve dönüşüm gibi kavramlarının hayatımızdaki rolü ve önemi tartışılacak.