(Mitsubishi Heavy)’nin Ödüllü AIRFLEX Kanat Teknolojisi ile RÜZGARSIZ Serinlik…

55 yıllık Form Şirketler Grubu güvencesi ve Japon Mitsubishi Heavy ortaklığında kurulan Form MHI Klima Sistemleri, son teknoloji Airflex kanat dizaynına sahip kaset tipi klimalarla mekanlara rüzgarsız hava akımı ve maksimum konfor sağlıyor. Ürün, yenilikçi dizaynı ve ergonomik yapısı sayesinde 2019 A’Design Awards organizasyonunda Mühendislik ve Teknik Tasarım alanında birinci olarak Altın Tasarım ödülünü aldı.

Form MHI Klima Sistemleri 2011’den bu yana Türkiye’deki satışını gerçekleştirdiği Mitsubishi Heavy Industries VRF sistem klimaları ile mekanların hava ve yaşam kalitesini yükselten iklimlendirme çözümleri sunuyor.

Mitsubishi Heavy Airflex kaset tipi klimalar, sahip oldukları özel kanat teknolojisi ile rüzgarsız bir serinlik sağlıyor. Bu yönüyle mekanlardaki hava konforunu arttırırken, daha esnek ve çoklu kanat kontrolü ile de soğuk çarpması etkisi yaratmıyor. Ayrıca, opsiyonel hareket sensörü sayesinde enerji tasarrufu sağlıyor.

4 yöne üflemeli kompakt kaset tipi kategorisindeki bu klimalar, Mitsubishi Heavy’ye özgü Airflex kanat teknolojisiyle mekan içerisinde rahatsız edici bir hava akımı oluşturmadan soğuk ve sıcak havanın mekan içerisinde eşit bir şekilde dağılmasını sağlıyor.

8 farklı bağımsız kanat, kapalı ortamlara sağlıklı bir hava akışı sunuyor

Normal kaset tipi klimalardan farklı olarak 4 adet ekstra Airflex kanada sahip olan bu dizayn, havanın tavana paralel akışını sağlayarak soğuyan havanın ortama doğal ve homojen biçimde dağılmasına imkan veriyor. Böylelikle sıcak yaz aylarında klimalı ortamların en sık karşılaşılan sorunlarından biri olan soğuk çarpmalarını da önlemiş oluyor.

Ürün üzerinde yer alan 8 ayrı kanat, uzaktan kumanda sistemi sayesinde farklı açılarda ve isteğe göre birbirinden bağımsız biçimde yönetilebiliyor. Ayrıca, cihaz üzerindeki opsiyonel hareket sensörü, ortamdaki insan hareketlerini algılıyor ve klimanın gereksiz çalışmasını engelleyerek enerji tasarrufu sağlıyor.

Her mekana kolayca uyum sağlayan ödüllü tasarım

Ergonomik yapısı ile tavana rahatlıkla monte edilebilen Airflex kaset tipi klimalar, özel ızgara tasarımı sayesinde estetik bir görüntü sunarak ortamdaki dekorasyon bütünlüğüne de kolayca uyum sağlıyor. Airflex FDTC modeli, aynı zamanda, yenilikçi dizaynı ve ergonomik yapısı sayesinde A’Design Awards’ta mühendislik ve teknik tasarım kategorisinde altın tasarım ödülünün de sahibi oldu.


Form MHI Klima Sistemleri:
Form Grup ile MHI’nin yolları ilk olarak 2011 yılında kesişmiştir. Form Grup, daha önce farklı ürün gruplarında farklı firmalarla temsilcilik bazında çalışmakta olan MHI’nin VRF ürün gamı ile ilgili olarak Form VRF Sistemler San. Tic. A.Ş. isimli bir firma kurmuş ve bu firma ile VRF ürün grubunun Türkiye ve bazı çevre ülkelerdeki tek yetkili satıcılığını üstlenmiştir. 2014 yılından itibaren VRF alanında “Yılın En Fazla Satış Yapan Firması” ödülünü düzenli olarak üst üste alan Form VRF Sistemleri’nin bu başarısı üzerine MHI ile Form ortak bir firma kurma yolunda görüşmelere başlamışlardır. MHI’nin teknolojik gücü ve inovatif yaklaşımı ile Form Grup’un yalnız satış alanında değil, mühendislik alanında yaptığı çalışmaların ve tecrübenin de bilincinde olarak iki firma, 30 Ocak 2019 tarihinde ortaklık anlaşmasını imzalayarak Form MHI Klima Sistemleri A.Ş.’yi kurmuşlardır.