(Kalebodur)’la Mimarın Mutfağı’nda: (Fran Silvestre Arquitectos)

Kalebodur’un, toplumu ve mimarlığı ilgilendiren değerlere sahip çıkma misyonuyla gerçekleştirdiği toplantı dizilerinden ‘Kalebodur ile Mimarın Mutfağı’nın konuğu ünlü Mimar Fran Silvestre olacak.


Kalebodur ile Mimarın Mutfağı
Tarih: 11 Mart 2020, Çarşamba
Program:  
15.00 – Kaleseramik Pazarlama Direktörü Zeliha Özay Yurdatap
15.30 – Fran Silvestre Arquitectos
Yer: Salt Galata (Bankalar Caddesi No: 11 Karaköy


Tasarladığı, minimal, tekil konut projeleri ile adından çokça söz ettiren çağdaş İspanya mimarlığının genç ve başarılı temsilcisi olan Fran Silvestre, deneyimlerini ve proje tasarım süreçlerinde neler yaşandığını anlatacak.

*Konferans dili İspanyolca olup Türkçe’ye simültane çeviri yapılacak.


Fran Silvestre:
Universitat Politècnica de València mimarlık eğitimi aldı ve sonrasında Technische Universiteit Eindhoven’da kentsel planlama konusunda master yaptı. Ardından, Porto’da bulunan Portekiz’in Pritzker ödüllü mimarı Alvaro Siza’nın ofisinde çalışmak için burs kazandı ve onunla birlikte çeşitli projelere imza attı. 2005 yılında İspanya’nın Valensiya şehrinde multidisipliner bir mimarlar grubundan oluşan Fran Silvestre Arquitectos’u kurdu.

Fran Silvestre halen Universidad Europea’da mimarlık, tasarım ve inovasyon konularında yüksek lisans derslerine giriyor. Alfaro Hofmann ile iç mimarlık; David Gallardo ile tasarım ve strüktürel mühendislik konularında yaptığı iş birlikleriyle başarılı çalışmalara imza attı.

Çalışmalarıyla ilgili Avrupa ve ABD’deki üniversitelerde ve kurumlarda çok sayıda seminer ve konferansa katılan Silvestre’nin işleri çeşitli çağdaş sanat müzeleri ve galerilerinde sergilendi. Fran Silvestre’nin projeleri Architectural Record, Wallpaper, TC Cuadernos, Pencil, GG, GA Houses, On-Site, AV, Igloo, Interni, Architecture and Design gibi pek çok uluslararası dergide yayınlandı.