(ORKA Banyo), SEZGİN AKSU İşbirliği ile Yeni Ürünler Geliştirecek!

Çeyrek asırdır banyo mobilyaları sektöründe estetik çözümler geliştiren Orka Banyo, Milano’daki ofisi Aksu/Suardi ile başarılı tasarımlara imza atan tasarımcı Sezgin Aksu ile işbirliği yaparak banyolarda yeni bir dönemin kapısını aralıyor. Yaşam alanlarında gün geçtikçe değer kazanan ve “evin yeni gözdesi” haline gelen banyolarda daha fazla tasarım olgusunu konuşturmaya hazırlanan Orka Banyo, Sezgin Aksu imzasıyla yeni ürünler geliştirecek.

Tasarımcı Sezgin Aksu

Orka Banyo Genel Müdürü Nalan Yılmaz, tasarımcı Sezgin Aksu işbirliği ile sadece banyo mobilyaları üreten bir firma olarak sektörde bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek bu adımın banyolarda tasarımı konuşturmak için önemli bir gelişme olduğunun altını çizdi. Tasarımcı Sezgin Aksu ise “Orka ile işbirliğimiz doğrultusunda banyo mobilyası tasarlamak benim için heyecan verici oldu. Bugünün banyosunu hayal ettik, artık görmek istemediğimiz kapalı ve saklı banyolardan farklı olarak esnek bir yapı tasarladık. Orka ile birlikte banyoların tasarım algısını güçlendirecek yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Teknolojiyi tasarımla buluşturan lider Türk markası

Banyo mobilyası sektöründe geliştirdiği kaliteli, tasarım odaklı, çevreci ve fonksiyonel ürünlerle 28 yılı geride bırakan Orka Banyo, kuruluş yılından itibaren üretim faaliyetlerini gerçekleştirdiği Düzce’deki 22.000 m2 fabrikasında 240 kişiyi aşan istihdamı, güçlü ihracat yapılanması ile kurulduğu günden bu yana alanında sektör lideri olarak hizmet veriyor. Yıllık ortalama 540 bin modül banyo mobilyası üretimi gerçekleştiren OrkaBanyo, Türkiye’de 81 ilde 450’den fazla satış noktası ile tüketicisiyle buluşuyor. Dünya standartlarında kalitede esnek kullanım alanlarına sahip özgün tasarımlarıyla Orka, aynı zamanda uluslararası pazarda başta Avrupa olmak üzere 71 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.