(Villeroy & Boch)’dan YENİ Koleksiyon ARTİS

Baharın tazeliğinden yazın sıcaklığına, sonbaharın romantizminden kışın dalgınlığına, Paris’in renkleri Villeroy & Boch’un Artis lavabolarında hayat buluyor.

Tasarımcı Gesa Hansen, 4 mevsimin Paris’teki renk yansımalarından esinlenerek, Villeroy & Boch için özel bir koleksiyon tasarladı. İlkbaharın yeşil, yazın sarı, sonbaharın pembe, kışın ise mavi ile sembolize edildiği Artis koleksiyonunda, tüm zamanların vazgeçilmezi siyah ve beyaz da yer alıyor. Tasarımcı Hansen, her biri 3 farklı tonda sunulan renkleri, “Sarı ferahlatıcıdır. Mavi ve yeşil rahatlama sağlar. Pembe ise trendlere açıktır ve banyoya yumuşak, sade bir atmosfer getirir” şeklinde yorumluyor.

Artis koleksiyonundaki lavabolar, beyaz iç yüzeyiyle ve ipeksi mat bir sırla kaplı dış yüzeyiyle dikkat çekiyor. Kare, dikdörtgen, yuvarlak ve oval formlu lavabolar, 17 renk alternatifiyle tasarım özgürlüğü sunuyor. Villeroy & Boch’un yenilikçi seramik malzemesi TitanCeram’dan üretilen 10 cm derinliğindeki çanak lavabolar, inceliğin sınırlarını zorluyor. Yuvarlak, oval, kare ve dikdörtgen formlu lavaboların 8 mm’lik ince duvarları, banyolara zamansız ve modern bir ambiyans kazandırıyor.