(İstanbul Rotary) SANAT ÖDÜLÜ YARIŞMASI’nın Son Başvuru Tarihi 1 Mart…

İstanbul Rotary Kulübü Derneği genç sanatçıların tanıtım, kariyer ve eğitimlerine destek olmak ve ülkemizin sanat alanındaki gelişimine katkı sağlamak amacı ile bu yıl 10. kez “İstanbul Rotary Sanat Ödülü Yarışması” düzenlemektedir. Sergi 31 Mart-18 Nisan Elgiz Müzesi’nde olacaktır.

Adaylar, yarışmaya resim, heykel, fotoğraf, seramik, video-art,performans, dijital sanat, işitsel sanat gibi çağdaş sanatın birçok alanında üretilen tek bir yapıtla katılabilirler. Adayların 01 Ocak 1984 tarihinden sonra doğmuş, TC ya da KKTC vatandaşı ve Türkiye’de ya da KKTC’de mukim olmaları gerekmektedir.

İstanbul Rotary Kulübü Derneği genç sanatçıların tanıtım, kariyer ve eğitimlerine destek olmak ve ülkemizin sanat alanındaki gelişimine katkı sağlamak amacıyla İstanbul Rotary Sanat Ödülü yarışması düzenlemektedir.

Yarışmaya katılarak ilk elemeyi geçen sanatçıların eserlerinden oluşacak İstanbul Rotary Sanat Ödülü Sergisi, en az 10 gün boyunca ziyarete açık tutulacaktır. Sergi açılışında yapılacak ödül töreninde İstanbul Rotary Kulübü Deniz Kocaoğlu Büyük Ödülü ile birlikte “Floransa Villa Romana’da Onbeş Günlük Bir Residency Programı ve Sergi” Ödülü ve İstanbul Rotary Sanat Başarı Ödülleri ile birlikte “Nesin Sanat Köyü’nde Onbeş Günlük Residency Programı” Ödülleri’ni kazananlar açıklanacaktır.

Seçici Kurul:

 • Ayşe Umur
  Koleksiyoner, Umur Basım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi
 • Başak Şenova
  Küratör, Konuk Profesör, Universität für angewandte Kunst, Viyana
 • Can Elgiz
  Mimar, Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi
 • Işın Önol
  Bağımsız Küratör, Doktora Adayı, Okutman, Montclair Eyalet Üniversitesi
 • Dr. İpek Duben
  Sanatçı
 • M. Özalp Birol
  Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kültür ve Sanat İşletmesi Genel Müdürü
 • Aykut Şener
  İstanbul Rotary Kulübü 2019-2020 Dönem Başkanı

Son başvuru tarihi 1 Mart 2020 olan yarışmanın başvuru koşulları ve ve ayrıntılı bilgi için: http://istrotarysanat.com/