(Kale)’den Türkiye’nin 6. Seviye Güvenliğe Sahip İLK SERTİFİKALI BALİSTİK ÇELİK Kapısı!

Türkiye’yi 6. seviye çelik kapı ile tanıştıran Kale, şimdi de Türkiye’nin ilk “BR4+ Balistik Sertifikalı Çelik Kapısını” tüketicilerin kullanımına sundu. Güvenliğin lider markası Kale, 2015 yılında da Türkiye’nin ilk çelik kapısını pazara sunarak sektörün oluşmasını sağlamıştı.

Türkiye’de güvenliğin lider markası Kale Endüstri Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kale Çelik Kapı, Türkiye’nin 6. seviye güvenliğe sahip ilk BR4+ Balistik Sertifikalı Çelik Kapısı’nı tüketicilerin kullanımına sundu.

BR4+ Balistik Sertifikası’nı almak için TSE’nin gözetiminde farklı mermi ebatları ve hızlarında gerçekleştirilen atış testlerinin başarıyla tamamlanması gerekiyor. Buna göre üretiminde yüksek sertlikte 4.25 mm balistik zırhlı koruma çeliği kullanılan Kale Çelik Kapı, 10 metreden yapılan 6 ellik atış testini başarıyla geçerek BR4+ Balistik Sertifikası almaya hak kazandı.

Güvenlikte en üst seviye

1994 yılında Türkiye’nin ilk çelik kapısını pazara sunarak sektörün oluşmasını sağlayan Kale,  2015 yılında da ülkemizdeki ilk 6’ncı seviye kapı üretimini gerçekleştirdi. Çelik kapıda en üst seviyeyi temsil eden 5. ve 6. seviye sertifikasına sahip olabilmek için ürünlerin TSE tarafından gerçekleştirilen elektrikli matkap, elektrikli jet taşı, elektrikli tilkikuyruğu, büyük levye, balyoz, çelik kama gibi aletlerle yapılan müdahalelere karşı dayanıklılık testini başarıyla geçmesi gerekiyor.

Gizli Kahramanlar standartları belirliyor

Kale Çelik Kapı, “Gizli Kahramanlar” adını verdiği yüksek güvenlik ve kaliteli donanımıyla, çelik kapı sektöründeki standartları belirliyor. İstenilen ölçüye göre özel olarak üretilen Kale Çelik Kapı modelleri; kullanılan güçlendirilmiş malzemelerle kötü niyetli girişimlere karşı artırılmış güvenlik sunuyor.


Kale Endüstri Holding:
Kale Endüstri Holding 1953 yılında temelleri atılmış, 1979’da İstanbul Güngören’deki üretim tesisleri ile atağa kalkmış, 1988 yılında tüm şirketlerini Holding çatısı altında toplamış, dev yatırımları ile büyümeye devam eden bir kuruluştur. 2016 yılı itibariyle tüm üretimini Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisi olma özelliğine sahip Çerkezköy fabrikasına taşımıştır. 2018 yılında ise Holding, 39 yıldır bulunduğu Güngören’deki merkezinden, Vadistanbul’da yaklaşık 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip yeni genel müdürlük binasına taşınmıştır. Türkiye’nin lider kilit üreticisi Kale Kilit ise her yıl İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri  (İMMİB) tarafından ihracatta başarılı faaliyetlerin ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde metal eşya kategorisinde 11 kez ipi göğüsleyerek birinci olmuştur.