(LAMP 83)’ten YENİ NESİL Gömme Aydınlatma Armatür Serisi PASSUM

LAMP 83’ün Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği İtalyan Goccia’nın yeni nesil gömme aydınlatma ürünü PASSUM, modern mimari için yukarı ışık ve zemin yüzey ışığı gerektiğinde konforlu eşlemeyi sağlamaktadır. İtalyan estetiğine sahip olan yüksek teknoloji ürünü malzemeler ve yenilikçi konstrüksiyon konseptleri, eksiksiz modülerlik, düşük yüzey sıcaklığı, mükemmel su geçirmez güvenlik, üstünden geçme ve her türlü zorlu hava koşullarına karşı dayanıklılık ve işlevsellik özelliklerine sahip bir ürün sunulmaktadır. Işık gövdesinin optiğini ayarlamaya yarayan teknoloji ile tasarımcıların ihtiyaç duyduğu her yere, yüzeylerin doğru aydınlatılması için ışığı yönlendirmeye izin verir.

Maximum modülerlik ile; Serinin aydınlatma armatürleri 3 ayrı parça halinde tedarik edilir:

PASSUM UP
1 – Gömme kutu
2 – Cam difüzör ve contası ile hafif gövde
3 – Değiştirilebilir çerçeveler

PASSUM SIDEWARDS
1 – Gömme kutu
2 – Polikarbon difüzör ve contalı hafif gövde
3 – Değiştirilebilir kanopiler

PASSUM UP ULTRAFLAT

PASSUM YÖNLENDİRİLEBİLİR / AYARLANABİLİR  

Temel Özellikleri:
• İç – Zemin ve duvara gömme.
• Muhafaza: birincil düşük bakır içerikli alüminyum alaşımlı aydınlatma gövdesi, fosfor sonrası çift kat polyester tozlarla boyanmış veya AISI 316L paslanmaz çelikten. UV ışınlarına ve sert hava koşullarına dayanıklıdır. Ø 70/125 ve 180 mm olarak mevcuttur.
• Serinin tüm modelleri, 0,5 mt H0RN-F kablosu ve IP68 bağlantı bloğu ile önceden kablolanmıştır.
• Temas sıcaklığı T <40 derece C olan temperli cam. Kalınlığı 6 ila 12 mm dir. Maksimum yükleme basıncı 2000 Kg – 3500 Kg (70 mm için 1000 Kg). İstek üzerine opal cam ve kaymaz cam olabilir.
• Su geçirmez tekno-polimerde düşük basınçlı gömme kutu
• Kaplama flanşları ayrı olarak tedarik edilir, bakır içermeyen alüminyum veya paslanmaz çelik vidalarla AISI 316 L paslanmaz çelikten temin edilebilir.
• Işıklandırma kaynakları: güç led’i 1W / 3W / 4W / 6,5W / 8W / 9,5W / 15W ve en az CRI 80 ile 29W.
Maksimum düşüşle 60.000 saat Ömrü (L80B20)
• Ø70 mm uzaktan kumanda sürücüsü ve içindeki sürücü Ø125 / 180/245 mm’dir.
• Ø70 mm için sabit optik, Ø125 mm ve 180 mm için tam ayarlanabilir + 15° ve Ø245 mm için + 25°
• Ø125 mm ultra yassı model, yalnızca 115 mm derinliğindeki bir arka kutuya yerleştirilmek için uygundur.
• Derinlik sadece 58 mm olan Ultra ince model.
• Üç farklı ışık açısı, 18° 38° 90°
• IP67 & IK10 koruma sınıfı.
• EN 60598-1 CE Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmiştir.

HOTEL TRETTENERO – Recoaro TermeVI, Italy
İtalya’daki Trettenero Otelinin çevre aydınlatmasında Goccia illuminazione dış mekan armatürlerinin Passum serisi ile konforlu bir genel aydınlatma sağlanmıştır.


LAMP 83:
LAMP 83, aydınlatma aygıtları üretiminde yarım yüzyılı aşan tecrübesiyle, Türk Aydınlatma Sektörü’nün öncü kuruluşudur. 1963’te kurulan ve müşteri odaklı çalışmayı kendisine hedef olarak seçen LAMP 83; ticari aydınlatma sektöründeki lider kimliğiyle, mağazalar, alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, hastaneler, eğitim kurumları, müzeler ve sanat galerileri, rezidanslar ve diğer yapılar için standart veya ihtiyaca uygun olarak geliştirilen özel tasarım LED aydınlatma aygıt ve sistemlerini tasarlamak, geliştirmek, projelendirmek ve üretmektedir.

Enerji tasarrufu, verimlilik, kalite, kullanım ömrü, dayanıklılık, aydınlatma projesi ve otomasyon alanlarında müşterilerine en uygun çözümleri sunmak için çalışan ve ışığın kontrol edilmesi üzerinde uzmanlaşan LAMP 83, Avrupa Birliği normlarına göre ürettiği ve  A++ enerji verimlililiği seviyesine ulaşabilen aydınlatma aygıtlarını, 13 ülkedeki distribütörleri ile beraber 40’ın üzerinde ülkeye ihraç etmektedir.