ŞEHİR PLANLAMASINA ÇOCUKLARI DAHİL ETMEK” Paneli 29 Mayıs’ta (ATÖLYE)’de…

Bu yıl “Şehir ve Paydaşları” üst başlığıyla gerçekleşen Curious Community, ATÖLYE’de gerçekleşen sezonunu “Şehir Planlamasına Çocukları Dahil Etmek” başlıklı panel ile kapatıyor.


“Şehir Planlamasına Çocukları Dahil Etmek”
Tarih: 29 Mayıs saat 19:00
Yer: ATÖLYE


ATÖLYE, 3dots ve Swedish Institute iş birliğiyle gerçekleştirilen Curious Community, 2019’da “Şehir ve Paydaşları” temasını işliyor. Mayıs ayı teması “Şehir Planlamasına Çocukları Dahil Etmek” olan etkinlik, Türkiye ve İsveç’ten örnekler ile şehir ve çocuk arasındaki ilişki, çocuklar ile çocuklar için şehir planlama ve kentsel tasarım, şehirlerde çocuk hakları gibi konuları işleyecek.

Etkinlikte İsveç’ten peyzaj mimarı ve Urbio Direktörü Linda Pettersson, Türkiye’den DDRLP Mimarlık Kurucusu Boğaçhan Dündaralp ve Koridor Mimarlık Ortağı, Kadir Has Üniversitesi Kent ve Çocuk Çalışmaları Programı katılımcısı Elif Kılıç konuşmacı olarak yer alacak. Etkinliğin moderasyonunu ise Nobon‘un Kurucusu Cenk Dereli üstlenecek.

Bu sezon “Feminist Bir Yaklaşım İle Şehir Planlama”, “Erişilebilir Şehirler”, “Şehirleri Birlikte Tasarlamak” ve “Kozmopolitanizm ve Şehir” konularının tartışıldığı etkinlik serisi, Haziran ayı itibariyle çeşitli festival ve etkinlikler kapsamında gerçekleşecek ve sonbaharda tekrar ATÖLYE’ye dönecek.

Etkinliğe kayıt olmak için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.