İM 2019 için Başvurular Başladı!

Bu yıl Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen im 2019 yarışmasında teslim tarihi: 30 Ağustos 2019.

İm Yarışmaları, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki İç mimarlık/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri öğrencilerinin katılımını amaçlayan, iki aşamalı olarak düzenlenen, lisans eğitimi boyunca gerçekleştirilen stüdyo projelerini değerlendiren bir ulusal proje yarışmasıdır.

Bu yarışmanın amacı; İç mimarlık/İç mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri öğrencilerinin projelerini her akademik yıl sonunda bir araya getirerek, akademisyen ve öğrenciler için bir iletişim platformu yaratmak; iç mimarlık öğrencilerinin meslek kimliğinin güçlenmesini sağlamak; İç mimarlık öğrencilerinin öğrenim ve meslek hayatları için anlamlı bir hedef oluşturmak; iç mimarlık lisans eğitimi içinde yer alan projelerin niteliğinin yükselmesine katkıda bulunmaktır.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde iç mimarlık eğitimi veren ve YÖK tarafından tanınan herhangi bir lisans programında ana dal öğrencisi olarak kayıtlı tüm öğrencilerinin katılımına açıktır. Yarışma, “Birinci yıl”, “İkinci yıl”, “Üçüncü̈ yıl” , “Dördüncü̈ yıl” ve “Mobilya tasarım” olmak üzere beş kategoriden oluşmaktadır. Yarışmaya, konu ve kapsam sınırlaması olmaksızın, yarışmanın düzenlendiği akademik yıl içindeki güz ya da bahar (veya her ikisi birden) yarı yıllarında, iç mimarlık lisans derecesi veren herhangi bir eğitim kurumunun iç mimarlık tasarım stüdyosu ve mobilya tasarım stüdyosu kapsamında gerçekleştirilmiş bir proje ile ilgili kategoride katılım sağlanabilecektir.

Yarışma organizasyonu im Düzenleme Komitesi tarafından yürütülmektedir. im Yarışmaları, TMMOB İç Mimarlar Odası adına İstanbul Şubesi’nin kurumsal şemsiyesi altında, her yıl başka bir yüksek öğretim kurumunun iç mimarlık bölümünün ev sahipliğinde periyodik olarak düzenlenmektedir. im 2019, Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nün ev sahipliğinde gerçekleşecektir.

Yarışma takvimi, ödüller, sponsorlar ve katılım koşullarıyla ilgili detaylı bilgi için www.im2019.org adresini ziyaret edebilirsiniz.