Türkiye’nin DEV Projesinde (Ravaber) İmzası!

Bilkent Şehir Hastanesi, Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük Kamu Özel İş birliği projesi olan ve dünyanın tek parçada yapılan en büyük hastanesi unvanını taşımaktadır.

1.312.349 m2 kapalı alana sahip olan Bilkent Ankara Şehir Hastanesi; 3804 yatak kapasiteli, genel, kalp damar, nöroloji, çocuk, kadın doğum, onkoloji bölümlerinden oluşan altı kulesi başta olmak üzere; yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinden oluşuyor.

Ravaber Taşyünü

Dev projenin ısı yalıtımı Ravaber Taşyünü ile yapıldı, Mardav bayileri tarafından 258,500 m2 taşyünü malzeme satış ve dağıtımı gerçekleştirildi.

Ravaber Taşyünü, binaların çatılarında, bölme duvarlarında, dış cephe yalıtımlarında; ısı, ses, rutubet yalıtımı ve yangın güvenliği gerektiren her yerde üstün yalıtım özelliğine sahiptir.

Taşyünü elyafları sayesinde ses, gürültü gibi olumsuz dış etkenleri bertaraf ettiği için, huzurlu bir ortam imkanı sunmaktadır. Doğal ham maddeden imal edilmiş, ekolojik ve çevre dostu bir üründür.