LEVENT GÖKÇE (Saint-Gobain Türkiye) CEO’su Oldu…

14 yıl boyunca Saint-Gobain bünyesinde Genel Direktör olarak görev alan ve son 2 yıldır İzocam’da Genel Direktörlük görevini başarı ile yürüten Levent Gökçe, Saint-Gobain Türkiye CEO’su oldu. Gökçe, yeni görevi çerçevesinde Saint-Gobain’in Türkiye’de faaliyet gösteren İzocam, Weber ve Rigips şirketlerinin sorumluluğunu üstlenecek.

2017’den beri İzocam’da Genel Direktörlük görevini başarı ile yürüten Levent Gökçe, 22 Mart 2019 tarihi itibariyle Saint-Gobain Türkiye CEO’su olarak atandı. İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş. Türkiye’de 1965 yılından bu yana yalıtım sektöründe faaliyet göstermektedir. 2006 yılından beri Fransız Saint-Gobain Grubu ve Kuveyt Alghanim Grubu ortaklığı ile faaliyetlerini sürdüren firma, yalıtım sektörünün lider markası konumundadır. Gökçe, İzocam Yönetim Kurulunda yer almaya devam edecektir.

Dünyanın ilk 100 şirketi sıralamasında yer alan Saint-Gobain, 67 ülkede faaliyet gösteriyor. Saint-Gobain Türkiye CEO’su görevine atanan Levent Gökçe, yeni görevi çerçevesinde Türkiye’de inşaat malzemeleri alanında faaliyet gösteren tüm markaların sorumluluğunu üstlenecek. Saint-Gobain Türkiye’de, Yalıtım Sektörünün lider markası olan İzocam; Endüstriyel Yapı Harçları sektörünün önde gelen markası Weber ve Alçı Ürünleri sektörünün önde gelen markalarından olan Rigips şirketlerinin 12 üretim tesisi ile sektöre yön veriyor.

Saint-Gobain Türkiye CEO’su olarak atanan Levent Gökçe, 1967 yılında Aydın Söke’de doğdu. Bornova Anadolu Lisesi ve ardından ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Gökçe, İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik eğitimini tamamladı. Levent Gökçe, 1999 yılında Weber’de üstlendiği Satış Müdürlüğü görevi ile Saint-Gobain bünyesine katıldı ve ardından sırasıyla; Satış ve Pazarlama Direktörlüğü (2002-2005) ile Genel Direktörlük (2005-2017) görevlerini başarı ile yürüttü. 2017 yılından beri İzocam Genel Direktörü olan Gökçe, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Saint-Gobain:
Saint-Gobain yaşam kalitesine ve ortak geleceğimize önemli derecede etki eden malzeme ve çözümler geliştirmekte, üretmekte ve dağıtımını sağlamaktadır. Mükemmel yaşam alanları yaratmayı ve günlük yaşamı iyileştirmeyi misyon edinmiş bir markadır. Tüm yaşam alanlarında; binalarda, ulaşım araçlarında, altyapı yatırımlarında ve birçok endüstriyel uygulamada Saint-Gobain ürünleri kullanılıyor. Saint-Gobain, kaynakların verimli kullanılması, iklim değişikliği ve sürdürülebilir yapıların inşası gibi günümüz ihtiyaçları için konfor, performans ve güvenlik sağlıyor.