(Çanakkale Seramik), TRUVA KOLEKSİYONU ile İhtişamlı Bir Geçmişi Yansıtıyor…

Truva Koleksiyonu Diadem Serisi

Çanakkale Seramik, “2018 Troya Yılı” kapsamında hayata geçirdiği, Can Yalman Design tarafından tasarlanan Truva Koleksiyonu ile ihtişamlı bir geçmişin izlerini mekanlara taşıyor.

Seramik sektörünün öncü markası Çanakkale Seramik, dünyanın en önemli antik kentlerinden Troya’nın 3 bin 500 yıllık ihtişamlı geçmişine ve bu kültürel mirasın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Truva Koleksiyonu’nu, stil sahibi mekanlara sahip olmak isteyenlerin beğenisine sunuyor.

Dünya çapında 100’ün üzerinde kayıtlı endüstriyel tasarıma imza atan Can Yalman’ın tasarladığı, Truva Koleksiyonu, Diadem ve Iliada serilerinden oluşuyor. Aynı zamanda “EDIDA 2018” Uluslararası Tasarım Ödülleri Duvar Kaplama Kategorisinde birincilik ödülüne layık görülen Truva Koleksiyonu, Troya’da her çağda ve her köşede kendini gösteren altıgen formdan ve hazinenin ışıltısından ilham alıyor.

Diadem Serisi

Troya’da bulunan Priam hazinesinin en görkemli parçası olan  “diadem”,  Helen’in tacı olarak da biliniyor. Diadem, bu ihtişam sembolünün günümüze uyarlandığı seramik serisi olarak, tüm dünyaya değerli kültürün bir parçasını yansıtıyor.

İlliada Serisi

Homeros’un “İlyada” destanından adını alan Iliada serisi ise Troya’nın yedi katmandan oluşan tarihini, dönemin primitif form ve desen anlayışı ile birleştirerek antik çağ yaşamını günümüze taşımayı amaçlıyor.

Troya’nın ışıltısını ve çağlar boyunca kullanılan altıgen formları günümüze taşıyan Iliada serisi; seramikte 3 boyutlu sade hatlar, altın, bronz detaylar ve doğal taş kullanımı ile zengin bir kombinasyon oluşturuyor.