(MOSDER), (MÜSİAD)’ın MESLEKİ EĞİTİM Projesi’ni Destekliyor…

MÜSİAD Mobilya ve Orman Ürünleri Sektör Kurulu ve T.C Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen “Atalar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi MÜSİAD Mobilya ve Tasarım Bölümü” açılışında MOSDER (Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği) Genel Sekreteri Güray Gürses de hazır bulundu.

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, mesleki eğitimin güçlenmesi için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Şu an tüm dünyada, özellikle Kuzey Avrupa, Orta Avrupa olmak üzere Uzak Doğu’nun mesleki eğitimde nereye geldiğiyle alakalı çalışmalarımızı yaptık, bitirdik. Hedefimiz, artık meslek liselerini diğer liselerden daha cazip hale getirmek üzerinedir” dedi.

MOSDER, gençlere güveniyor

Mesleki eğitimin mobilya sektörü için oldukça önemli olduğunu belirten MOSDER Genel Sekreteri Güray Gürses, “Dernek olarak, biz de geleceğin tasarımcı adayı gençlerimizi Türkiye ekonomisinin lokomotif güçlerinden biri olan mobilya sektörüne kazandırmayı amaçlayan çalışmalar yürütüyoruz. Her sene geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ile gençleri sektöre kazandırmak adına teşvik ediyoruz” diye ifade etti.