(GBC) Türkiye’deki Birçok Köprü İnşaatına ÜRÜN TEMİN ETTİ

Türkiye temsilciliğini yürüten Habib Makina iş birliği ile Türkiye’deki işlerini büyüten GBC, son dönemde Türkiye’nin en büyük projeleri olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü ve Çanakkale Boğazı köprüsü inşaatlarına ürün temin etti.

Çelik inşaat sektörünün öncüsü İtalyan GBC markalı ürünler, Türkiye’de Habib Makina ile büyüyor. Çelik köprü, rüzgar kuleleri, petrol rafinelerin depo yapımı ve büyük kazan imalatı gibi alanlarda çözüm sunan İtalyan GBC markalı ürünler Türkiye’de müteahhit firmalar tarafında tercih ediliyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü ve yeni başlayan Çanakkale Boğazı köprü yapımında da kullanılan GBC ürünleri, Habib Makina kanalıyla piyasayla buluşuyor.  Habib Makina Başkan Vekili Yusuf Habib “Piyasaya kaliteli ürünleri tanıttığımız ve Türkiye için büyük önem taşıyan çok büyük projelere ürünlerimizle katkı sağladığımız için gurur duyuyoruz” diyor.

GBC, çelik inşaatında zor işlerin kolay çözümünü sunuyor

Saç plakalara ve borulara kaynak ağzı açma ve boru kesme için endüstriyel dünyanın profesyonel çözümü ortağı olarak bilinen GBC İtalya’da üretiliyor ve tüm dünyada zor işlerin kolay çözümü olarak tanınıyor.  Saç plakaları ve boruları birbirine kaynak yapmadan, soğuk haliyle belirli bir açıda kaynak ağzı açmayı kolay hale getirdiği için bu sıfatı sonuna kadar hak ediyor.

COMPACT EDGE

GBC tarafından geliştirilen bu yöntemden önce söz konusu işlem taşlama yöntemi ile yapılıyor ancak taşlama, metali ısıtarak alaşımını bozduğundan sağlıklı bir kaynak yapmaya olanak tanımıyordu. Soğuk olarak yapılması gereken, estetik ve incelik isteyen kaynak ağzı açma işlemi, GBC’nin yeni nesil COMPACT EDGE-COMPACT EGE 46  ve MULTIEDGE serisi ile hayata geçirildi.

COMPACT EDGE makine, bir freze kafasına bağlı 9 adet sert metal uç ile hızlı devir ile ayna kalitesinde kaynak ağzı açabiliyor. Makine 15-60 derece arasında hassas olarak ayarlanabildiği gibi hiçbir elemana gerek duymadan otomatik olarak dakikada 1,6 metre otomatik kendi kendine ilerleyebiliyor. En önemlisi 6mm – 60mm kalınlıkta saçlara maximum 40 mm kaynak ağzı açabiliyor.

Multi edge serisi ise en yeni makine olup 6-120 mm kalınlıkta saçlarda kullanılabiliyor ve 60 mm kadar kaynak ağzı açabiliyor. Ayrıca bu makine alın düzeltme ve kaplama kaldırma ve tercihe göre J Bevel kolayca yapılabiliyor.


Habib Makina:
Metal işleme ürünleri, otomotiv ürünleri konusunda duayen olan Habib Makina 1980 yılında kurulmuştur. GBC İndustrial Tools S.p.a İtalyan ve BDS Maschinen Alman Manyetik matkap ve mıknatıslı matkap ürünleri distribütörü olan  Habib Makina son yıllarda  profesyonel dünyanın ihtiyaçlarına yönelik özellikli ürünlerde ithalat ve temsilcilik konusunda ilerlemiştir. Bugün Karnaschi Professional Tools, Cibo, Universal, Standart Abrasives, Laco Markal, Tecna, Bemato, Sealey Power Products, Omega, Mega gibi Avrupa, Amerika ve Uzak Doğunun birçok tanınmış markasının da distribütörlüğünü ve temsilciliğini yapmaktadır.  Kuruluşundan bugüne, dünyadaki gelişmeleri ve yenilikleri takip ederek ülkemize bu yenilikleri tanıtmak, öncelikli olarak da kaliteli ürünleri uygun fiyata müşterilerimize sunmayı hedefleyen Habib Makina, satış sonrası servis ve hizmeti de vermektedir.