(Yapı Kredi Kültür Sanat)’ta ARALIK Ayı Etkinlikleri…

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık(YKKSY)’ın bu haftaki etkinlik programı kapsamında 12 Aralık Çarşamba günü Merih Akoğul’un Fotoğraf Kulübü, 13 Aralık Perşembe günü ise Murat Germen ile “Ara Güler fotoğrafları ne dedi, ne diyor, ne diyebilir?” adlı söyleşi var. 

Doğu ve Batı medeniyetlerine ev sahipliği yapmış, zengin bir kültürel birikime sahip olan İstanbul birçok sanatçının ilham kaynağı oldu. Merih Akoğul, Fotoğraf Kulübü’nün Aralık ayı programında objektifine İstanbul’u yerleştiriyor ve “fotoğraflarda İstanbul” denilince akla ilk gelen isimlerden Selahattin Giz ve Ara Güler’in arşivlerini Orhan Pamuk’un Resimli İstanbul kitabı rehberliğinde inceliyor. Fotoğraf Kulübü, 12 Aralık Çarşamba günü saat 18:30’da Loca’da.

Yapı Kredi Kültür Sanat, kısa bir süre önce kaybettiğimiz büyük usta Ara Güler’i anıyor. Başkalarının hikayelerine odaklanan Ara Güler’in fotoğrafları ile günümüzün kişisel anlatılarının içeriklerini karşılaştırmak fotoğrafın kat ettiği yolu anlamamızda bize yardımcı olabilir. Fotoğraf sanatçısı Murat Germen’in 13 Aralık Perşembe günü saat 18:30’da Loca’da yapacağı “Ara Güler fotoğrafları  ne dedi, ne diyor, ne diyebilir?” söyleşisi, fotoğraflarla böyle bir karşılaştırma yapmayı amaçlıyor.